PAYLAŞ

Yine o rehber kitap geldi dayandı kapıma. Hikayelerini sakladığım şehirlerden(!) olan İzmir’in tadını damaklara sunan noktaları beşinci defa büyük bir özenle toparlayan İzmir Gourmet Guide ‘dan bahsediyorum.

2013 yılında yayınlanan 4. sayıları için kesfet.tv’de “Şehirleri kesfetmek için, tarihine bakmak, sizden önce keşfedenlerin deneyimlerini araştırmak ve yaşayanların tecrübelerini okumak, dinlemek önemlidir.”  diye yazmışım. Şimdiki düşüncelerim de farklı değil. Hatta bu defa “İzmir Gourmet Guide” daha bir kent rehberi haline gelmiş. Dergi tadında konulara ayırmış İzmir’i. Sokak arası mekanlar, az uzaktakiler ve özellikle benim keyifle göz attığım İzmir’in simgesel lezzetleri bölümleri oldukça ilgi çekici.

Beş yıl boyunca hazırladığı bu rehbere imzalarını atan Mandal Ajans ise bu uzun serüvenine artık ustalık katmış görünüyor. Benim gözümde tek eksiklikleri kullanılan görsellerin boyutunun oldukça küçük olması ve kalitelerinin standart olmaması. Ancak bu boyutta ve böylesine geniş olan bir rehber içerisinde herkesi memnun etmek zor tabii ki!

 

İzmir Gourmet Guide Videoları

İzmir Gourmet Guide bu sayısıyla birlikte QR code kullanımlarına yer vererek yazıların videolarını eklemiş. Ama ben en çok neyi sevdim biliyor musunuz? Kitabın sloganını ve promosyonu olan ayraçlarını! Rehberin tanıtım çalışmalarının spotlarına bu ayraçlar üzerinde yer vermek pek bir yakışmış.

Boyoz boyoz baktıran, lokma lokma yediren, gevrek gevrek güldüren rehber yine İzmir için bir şans olmuş.

Kimbilir, bir gün kitapta yer alan mekanları bize de gezdirirler belki. Çoğunda tadımlıklarımız olsa da keşfedecek ne çok şey var İzmir’imde!

 

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here