Corona virüs salgını her ne kadar seyahat aktivitelerini etkilese de, bu salgını bir çeşit ürün pazarlamaya çevirenler tabii ki eksik olmuyor. Birçok girişimci, “Geçici Bir Ada” olarak tanımladıkları küçük yüzen evleri coronavirüs salgınından uzaklaşmak için en steril nokta olarak sunuyorlar.

Bu tip ürünler, özellikle airbnb gibi online platformlar üzerinden oldukça ilgi görmeye başladı.

corona izole konaklama

Yüzen Bir Varil Coronavirüs Salgınından Kaçış Olabilir mi?

Bu ürünlerin bilgi açıklamalarında, coronavirüs pandemisinin yaşandığı ve tüm dünyayı endişe içinde mücadeleye zorlayan durumda yüzen bir varil içinde kalarak tüm insanlardan ve doğal olarak onlarla temas etmekten kaçınabileceğiniz iddia ediliyor.

Bunlardan biri de Key Largo‘da yer alan ve Salty Seashorse olarak adlandırılan yüzen varil.

izole konaklama

Florida‘daki bu varil, kişi başı gecelik 209 Sterlin’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

İçinde Neler Var?

Kırmızı bir sedir varili içinde iki kişi için mükemmel boyutlarda bir yatak, kabin dışında keyifli şezlonglar ve bir tiki bar (egzotik görünümü) bulunuyor.

izole konaklama bar

Kabinin zemin kaplaması Meksika Körfezi manzarasına sahip bir şemsiye ile şık bir barbekü ve küçük bir viski fıçısına yerleştirilmiş lavaboya sahip.

Bulunduğu nokta nedeniyle kendini izole edecek olan bu kabinin misafirleri, yüzen kabinin etrafını çeviren sularda yüzmek, balık tutmak ve şnorkelle dalmak gibi aktivitelerde bulunabildikleri gibi, yunuslar ile tropikal balıkları da seyretmek şansını yakalayabiliyorlar.

corona otel

Tanıtım broşürü şu sözlerle devam ediyor; “Deniz üzerinde uyurken, panoramik manzaraya bakıp ay ve yıldızları seyredebilir, suyun rahatlatıcı sesi ile dinlenebilirsiniz.”

Bu arada deniz üzerindeki bu izole kabin wi-fi gibi sistemlere uzak bir bölgede yer alıyor. Ancak misafirler kabin içerisinde bulunan düz ekran TV ve DVD oynatıcının keyfini çıkarabiliyorlar.

Deniz üzerindeki bu varil/kabin güneş enerjisiyle çalışıyor. Saç kurutma makinesi gibi cihazlar da banyo malzemeleri arasında yer alıyor

Daha geniş bilgi burada yer alıyor.

Booking.com
Önceki İçerikKoronavirüs Nedeniyle Uçuşa Durdurulan Ülkeler Listesi
Sonraki İçerikKorona Günlerinde Çocuklarınız İçin Hayvanat Bahçeleri ve Su Altı Dünyası Canlı Kameraları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz