Koronavirüs salgını öncesinde her şey alıştığımız(!) gibi giderken, yani aslında henüz seyahatler kısıtlanmamışken “gidilen ülke sayısı” pek bir önemliymiş gibi bunu sosyal medyada paylaşmak pek bir moda idi! Birçokları da onlara gıpta eder ve aslında transit geçtikleri ülkeleri bile listeye ekleyen veya bir ülkenin sadece birkaç şehrine sayılı birkaç gün uğrayanları da alkışlardı. Neyse bunu başka yerde başka zaman uzun uzun konuşuruz 🙂

Kacper Kowalski ile Hava Fotoğrafçılığı

Bir Başka Açıdan Hava Fotoğrafçılığı

İşte o birçok kişinin ve hatta benim de aralarında bulunduğum Polonya‘ya gidenlerin muhtemelen hiç görmedikleri açıdan (En azından ben hiç görmemiştim!) Polonya‘nın insan izi taşımayan gölleri. Hem de farklı bir bakış açısıyla.

Kacper Kowalski Polonyalı

Polonya Üzerinde Uçmak

Polonyalı fotoğrafçı Kacper Kowalski, yıllardır öyle nefis açılardan görüntüler yakalıyor ki, baktıkça hayal dünyamı zenginleştiriyor.

Aslen mimar olan sanatçı, 1977 doğumlu ve de eğitiminin dışında bir alanda yani pilotluk ve fotoğrafçılığa yönelmiş.

Kacper Kowalski gyroplane

Kacper Kowalski, Kuzey Polonya olarak tarif edilecek alan üzerinde uçarken, inanılmaz derecede güzel iki göl buluyor ve mevsim şartları değiştikçe onların görüntülerini yakalamaya karar veriyor.

İşte bu proje dahilinde ortaya çıkan nefis fotoğraflar da bu sayede bizlerle buluşuyor. Gdynia‘lı sanatçı hem 2 kişilik helikopter benzeri (Gyrocopter) küçük hava taşıtını hem de kamerayı kontrol ediyor. Bu sayede çekimler için de eşsiz bir ortam yakalamış oluyor.

Merak edenler için belirtelim; göllerden biri Kashubia‘da, diğeri Pomerania‘da yer alıyor.

Kacper Kowalski Polonya resimleri

Kacper Kowalski resim

Kacper Kowalski göl fotoğrafları

Kacper Kowalski fotoğrafları

Kacper Kowalski

Kacper Kowalski Bakışıyla

Kacper Kowalski uluslararası üne sahip bir sanatçı. Birçok ödüle sahip olan fotoğraf sanatçısının aldığı ödüller arasında Nikon’un Nikkor 75. Yıldönümü Ödülü (NPCI 2008-2009), Dünya Basın Fotoğrafı ödülü, National Geographic, Pilsner Urquell Uluslararası Fotoğraf Ödülü (IPA), Sony Dünya Fotoğraf Ödülü, Uluslararası Yılın Fotoğrafı (POYi) Leica Oskar Barnack Ödülü bulunuyor.

Sanatçının web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Booking.com
Önceki İçerikKarantina Altında Dünya Senin Pencereden Nasıl Görünüyor? #FromMyWindows
Sonraki İçerikKoronavirüs Olmayan Yerler Covid19 Uğramamış Cennet Köşeler
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz