Karia Bel Bozburun’dan bahsedeceğim bu defa. Marmaris’in en güzel koylarından birinde bulunan ve Akdeniz ile Ege’nin kesiştiği gözlerden hala uzak kalmayı başarabilen bir noktada tatil yapmak isterseniz okumaya devam edin.

Karia Bel Dingin ve Uzak

Nefis bir kaçış noktası olan Bozburun, her fırsatta kaçmak istediğim tatil yerlerinden biri. Balıkçı kasabası hissi kaybolmamış yerler arasında bulunan Bozburun’un eşsiz köşelerinde bulunan Karia Bel’den Beliz Ülke diyor ki; “35 yıllık uluslararası Turizm ve Otelcilik deneyimim ile başta ben olmak üzere tüm Karia Bel ailesinin en büyük hedefi, Bozburun’da yakaladığımız bu mutluluğu misafirlerimiz ile paylaşmak ve onları unutulmaz anılar ile uğurlamaktır.”

karia bel bozburun

Tatil dönemlerinde kendimizi yaz sıcaklarının da etkisiyle gittiğimiz her yerde aynı nedenden orada olan boğucu kalabalıklar arasında buluyoruz. İşte bu anlarda sihirli bir el seni bulunduğun ortamdan uzaklaştırıp o sıkıcı kalabalıkların dışına atsa, hatta daha bir ıssıza götürse, denizin hemen yanı başında bulunan bir keyif noktasına bıraksa “hayır” diyebilir misin? Ben de diyemiyorum!

Tatil için keyif, konfor ve manzara tutkunlarına yönelik birçok yerde sayısız alternatif var. Çeşitli zamanlarda fırsat yakalayıp tadını çıkarıp deneyimlediğim noktalara, sizin de aklınıza alternatifler düşürmek için yer veriyorum. Karia Bel’den de bu nedenle bahsediyorum!

Karia Bel Bozburun

Bozburun ve Karia Bel’ Nasıl Gidilir?

Karia Bel’i bu kadar özel yapan noktaların en önemlilerinden biri Bozburun Adatepe yarımadasında bulunan tesise araba ile ulaşımın olmaması!

Ulaşım yok derken; patikayı takip edip 15-20 dakikalık bir yürüyüşle Bozburun’a ulaşabiliyorsunuz. Ancak araç ile geldiğinizde, rezervasyonunuz doğrultusunda Bozburun’da belirlenen noktadan tekneyle sizi alıp Karia Bel’e ulaştırıyorlar.

Ayrıca bu tekne servisi günde iki kez misafirlere ücretsiz olarak da sunuluyor. Araç ile seyahat edenlere de güvenli bir alanda bulunan otopark hizmeti ve oradan tesise ulaşım hizmeti de yine Kari Bel’ ayrıcalıklarından.

Bozburun nefis bir yer. Eğer Bozburun’da daha mütevazı ama pek keyifli merkezi bir konaklama adresi arıyorsanız Suna Pansiyon hakkında yazıya mutlaka göz atmalısınız!

Gerçekten denizin içinde diyebileceğimiz kadar kıyısında olan platform üzerindeki masalar, şezlonglar ile bu sessizlik ve dinginlik altında müthiş manzarasını sunan odalarıyla kendine has özel bir butik otel Karia Bel Bozburun.

Odalara verilen yörenin mitolojik tarihi esintili isimleri ise daha bir mistik bir hava estiriyor .

karia bel bozburun

Yaşamdan dakikaların çalındığı bir çok alternatife göre Karia Bel Bozburun’da zaman adeta size kalıyor ve sanki keyfinize göre ayarlanıyor.

Dinlenmeyi tercih ederseniz harika bir alternatif olarak mutlaka aklınızda bir yerlerde bulunsun.

Karia Bel’ adresi : Adatepe Mevkii Bozburun / Marmaris , Telefonu ise 0 (252) 456 20 56.

Booking.com
Önceki İçerikGezgin Seyyah Değil Gezilere Hikayeler Sığdıranlar!
Sonraki İçerikSalzburg Festivali: Mozart’ın Şehrinde Festival Başlıyor
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz