Uçak seyahatlerinde olası durumlardan biri bagajınızın yani valizinizin kaybolmasıdır. Kayıp bagaj olayı seyahate giderken sizi çok zor durumda bırakabileceği gibi dönüşünüzde de, sebepleri farklı olsa bile yine çok zor bir hale koyabilir. Uçak yolculuklarında valizinizin kaybolmaması için dikkat etmeniz gereken bazı küçük detaylar bulunuyor. Kayıp bagaj tabii ki bir sorun ancak çözmek için en önemli önlem valizinizi kaybetmemek.

Uçak yolculuklarıyla ilgili dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus “Uçak Rötarları”. Uçak gecikmelerinde havaalanında yapılacaklar ile ilgili tavsiyeleri buradaki yazıdan okuyabilirsiniz.

Kayıp Bagaj: Uçaktan Valizim Çıkmadı

Tatile gittiğinizi ve kullanacağınız herşeyin valizinizde olduğunu düşünün ve bu valiz uçaktan inince çıkmıyor! İnanın çok kötü bir durum. Sadece üzerinizdeki kıyafetleriniz ve kısıtlı eşyanızla adeta ortada kalmış hissi çöküyor ve birden bütün kurduğunuz tatil hayalleri bir anda konusu başka bir panik anına dönüşüyor.

Bir de tam tersi durumlar var. Seyahatten döndüğünüzde aynı şeyin yaşanması mesela. Harika geçen bir seyahatten dönüşünüzde eşyalarınızla birlikte bu seyahatte yaptığınız alışverişlerle dolu valizinizi kaybetmek de, yine fena bir durum olsa gerek!

Bunlara onlarca farklı sebep daha ekleyebiliriz elbette. Kayıp bagaj aksaklığı sizin olduğu kadar havayollarının da karşılaşmayı sevmediği durumlardan. satış sonrası hizmetlerin en sevimsizi diyebiliriz hatta.

Kayıp bagaj kaybolmasi

Uçakta Valiziniz Kaybolmasın!

Peki böylesi bir durumla karşılaştığımızda yani valizimizin uçaktan çıkmadığı bir durumda ne yapmalıyız?

Öncelikle en önemli şeyin havaalanını terk etmeden hemen valizlerin alındığı bantların olduğu bölümde bulunan kayıp/bulunan eşya ofisine, biletiniz, kimliğiniz ve en önemlisi biletinizin yanında verilen bagaj bilgilerinizin yazılı olduğu barkodlu etiket ile başvuruda bulunun. (Bu arada valizlerde meydana gelmiş olan hasarlar için de yine havalimanındayken hemen orada geciktirmeden ilgili işlemleri yapın)

Genel olarak valizinizin kaybolma ihtimali son dönemlerde yapılan iyileştirmelerle büyük oranda azaltılsa da, halen karşılaşabileceğiniz bir problem olarak önünüze çıkabilir. Bu nedenle mutlaka uçağa boarding yapıldıktan sonra bagaj etiketininde genel olarak arkasına yapıştırılmış olan ve görevli tarafından koparılıp size verilen boarding kartınızın küçük tarafını -her ihtimale karşı- kaybetmeyin.

Kayıp Bagaj

Booking.com
Önceki İçerikKamp ve Offroad Macerası İçiçe: Hafta Sonu Yalıköy’de Kamp
Sonraki İçerikSalda Gölü: Offroad Araçlarla Salda Gölü Gezisi
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz