Merhaba ben Erkut Özen,

Gezi rehberi Keşfet TV kurucusu ve yazarıyım.

Seyahatin yön verdiği hayatımı bir yolculuğa çevireli çok zaman oldu. Yola çıkarken bıraktıklarımı değil, yolda ulaşacaklarımı aklımda tutmaya çalışıyorum.

Bozulabilen ezberleri gördükten sonra hiçbir ezber aklımda değil artık..

Kaybedilen zamanı yaşadıktan sonra zamanın da pek umurumda olduğunu söyleyemem.

Hakkımda çok şey anlatacak değilim. Çünkü tam da şurada merak edenler için hayatımdan bahsettim zaten.

Keşfet TV Kimdir, Nedir?

Ben, yola ve yolculuğa çıktıktan sonra yaptığım en iyi şeyden, yani gezi rehberi Keşfet TV‘den bahsedeyim. Gezi blogları, seyahat siteleri ve gezi rehberleri arasında kaybolmak değil derdim. Hayatta artık tek derdim var.. Özgür ve Özgün olabilmek!

Gezi rehberi Keşfet TVAlabildiğine özgür, alabildiğine özgün..

Peki burada ne mi yapıyorum? Kısaca anlatmaya çalışayım. Nedir benim için gezi rehberi Keşfet TV;

Burası bir gezi blogu, bir seyahat sitesi, bir gezi yazıları arşivi ve gezi rehberi, bir gezgin platformu. Biraz uzunca anlatmak gerekirse gezi rehberi Keşfet TV şöyle bir kişilik..

Dinle..

“Yediğin içtiğin senin olsun bize gördüklerini anlat” atasözündeki mütevaziliği çok seven ama yenilen ve içilen ile de özellikle ilgilenmeye çalışan, akşam uyunacak yerden bahsetmenin önemi kadar, manzaranın en iyi hangi tarafa oturulursa izleneceğinden de bahsetmekten hoşlanan, uzak diyarlar veya yakın diyarlar diye ayırmadan, kendi yaşadığı şehirlerde de keşfedilecek, aktarılacak onlarca şey olduğunu bilen, bir mahalle için dökülecek kelimelerle sayfalar doldurulabileceğine inanan bir gezi blogu.

Seyahat Yazarı Erkut Özen Gezi Rehberi Keşfet TvKeşfetmeyi ve gezgin olmayı sınıf farkına dönüştürecek bir oluşuma çevirmeye daima karşı çıkan, pozitif ayrımcılıktan nefret eden ve basit yaşamaya adanmış bir seyahat sitesi.

Zamanı olmayan gezginlerin sahip oldukları ruha inanan, her şeyini bırakıp yollara düşen seyyahların önünde eğilen, cesaretleri alkışlayan, sorumluluklarını terkedemeyen ancak ilk bulduğu fırsatı keşiflere dönüştürenlere saygıyla selam eden bir gezi rehberi.

Çok paralar harcayıp konforlu bir seyahat yapan biri ile sırt çantasını alıp giden bir gezginin aralarında hiçbir ayrım yapmayan, hatta en ufak bir fark görmeyen, “Alabildiğine Özgür.. Alabildiğine Özgün” yaşamın ta kendisi bir gezi ve seyahat sitesi.

İşte Keşfet TV kısaca böyle bir seyahat günlüğü. Gezen, gezilere hikayeler saklayan, hayallerinize yardımcı olmaya çalışan bir yol dostu.

Her gezgini, içindeki seyyah ruhunu hissedeni ve kaşifleri yola davet ediyorum.

Şehirleri gezenleri, ıssız yolları yürüyenleri, kara sınırlarını geçenleri, denizlerde yelkenler açanları, kıtaları aşanları, zirve yapmak için uygun şartlar adına günlerce bir önceki kampta geceleyenleri, uçaktan uçağa koşturanları, otostopla arabaları sayanları ve nicelerini KEŞFETMEYE çağırıyorum.

Diyeceğim o ki dostum! Keşfet TV;  Kafanı çok yormanı istemiyor!. Gezmek ÖZGÜRLÜKTÜR!.. diyor ve “Nasıl olduğunu boşver!” diye de diretiyor.

Seyahat Yazarı Gezi Rehberi Erkut ÖZenGezi Rehberi Keşfet TV’de Neler Var?

Keşfet TV içeriğine gelince.. Burası artık, bir yol, yolculuk, gezi ve seyahat kültürü içeriklerini yayınlayan bir platform.

Gezi Notları başlığı altındaki bölüm ismi gibi tam anlamıyla bir notlar köşesi. Bir çeşit makaleler ile bir blog tarzında ve içeriği olarak bir gezgin blogu. Oradan buradan, şaka yollu veya ciddi. Notlar seyahat yazarının notları! Blog içerisinde bir mikro blog gibi işte!

Gezi Rehberi kısmını anlatmaya gerek yok sanırım. Bu kategoride Yurtdışı gezi rehberi ve Türkiye gezi rehberi başlıklarına ayrı ayrı göz atabilirsiniz. Farkın sadece gezilenleri değil, hissettiklerimizi de anlatmak olduğunu özellikle belirtmeliyim.

Seyahatlerin önemli bir bölümünü oluşturan “Tatile Çıkmak” fikrine hem öneri, hem de bilgiler aktarmaya ve paylaşmaya çalıştığımız bölümler arasında tatile çıkanlarla fikir alışverişi yapmak asıl amacımız. Mesela oteller kategorisi var ki, deneyimleyip iyisine kötüsüne baktığımız oteller hakkında yazılar yer alıyor

Seyahat rehberi, seyahat dünyasındaki yenilikler, yolculuk ipuçları, seyahat bilgileri, vizeler, sektörel değişim haberlerinin yer aldığı bir bilgi havuzu tarzında ayrı bir kategori.

Tabii ki seyahatlerin ilk durakları ve vazgeçilmezleri bizim için Outdoor & Overland hayat. Outdoor Geziler ve Macera Doğa tatilleri  burada yer alıyor.

Keşfet TV’de kurmaya çalıştığımız kendimize ait dünyada, zaman zaman yazı ve fotoğraf içerikleriyle çok değerli dostlarımızın da katkısı oluyor. 

Keşfet TV ile iletişim kurmak ve/veya sponsorluk ve reklam işbirliğinde bulunmak için de bu linkleri kullanabilirsiniz.

Keşfet TV kocaman bir aile. Hem de sadece sayılarıyla değil, hayalleri ve yürekleri ile..