Artık size sıradan gelen gezilerden farklı bir şeyler arıyor ve gerçek bir “Kültür Gezisi” gerçekleştirmek istiyorsanız alternatif bir programdan bahsetmek istiyorum. Kırgızistan Kazakistan turu ve bu geziye denk gelen tarihlerde düzenlenen Dünya Göçebe Oyunları bu tur programını eşsiz kılıyor.

Kırgızistan‘ın bakir güzelliği ve Kazakistan gezisinin de yer aldığı turun en cazip yönlerinden biri de bütün extra turlar ile yemeklerin tura dahil olması. Çekici, güzel, bilinmeyenlerle dolu içerisinde maceralar da barındıran Kırgızistan Kazakistan turu programı aşağıda yer alıyor. Gezimanya tur tarafından gerçekleştirilecek tur programına bir göz atın derim.

Kırgızistan kazakistan turu

Kırgızistan Kazakistan Turu ve Dünya Göçebe Oyunları (31.08.2018 – 9 Eylül 2018)

( Vizesiz, Pegasus Havayolları ile, Her şey dahil )

Bişkek, Tokmok, Çolpon Ata, Issık Kul, Almatı 
 1. GÜN: İstanbul – Bişkek / 31 Ağustos 2018 Cuma

31 Ağustos Cuma saat 17:10’da Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş Terminali Pegasus kontuarı önünde buluşma. Check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 20:10’da Pegasus Havayolları’na ait PC702 sefer sayılı uçak ile Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e hareket. (Varış ertesi gün saat 04:10)

 1. GÜN: Bişkek / 1 Eylül 2018 Cumartesi

Yerel saat ile 04:10’da Bişkek Manas Uluslararası Havalimanı’na varış. Pasaport ve gümrük kontrolü sonrası alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile otele transfer. Otele varış sonrası dinlenme için serbest zaman. Saat 09:00 civarı kahvaltı.

Kahvaltı sonrası Kırgızistan turumuz boyunca yerli halk ile anlaşabilmek adına otelde kısa bir “Kırgızca’ya giriş” oturumu. (Çok ortak kelimemiz olduğunu biliyor muydunuz?)

Biraz dinlenmiş olarak saat 11:00 civarı Bişkek şehir turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Bişkek şehir turumuz yaklaşık 2,5 saat sürecek. Ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız.

Yemek sonrası Cengiz Aymatov Müzesi ve Ata Beyit Anıtlığı’nı ziyaret edeceğiz. Ardından Bişkek’in yerel restoranlarından birinde “ARZU” ya da “IR KESE”de akşam yemeği. Akşam yemeği sonrası otele transfer ve dinlenme.

Otel: 4* Otel konaklaması

Kırgızistan Kazakistan turu

 1. GÜN: Bişkek – Tokmok – Çolpon Ata / 2 Eylül 2018 Pazar

Bişkek’te otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımızla Çolpon Ata’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Bişkek’e yaklaşık 1,5 saat mesafedeki (75 km) Tokmok yakınlarında Balasagun şehrinin kalıntılarını ve Burana Kulesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrası Tokmok’a yaklaşık 2,5 saat mesafedeki (190 km) Çolpon Ata’ya gideceğiz ve öğlen yemeği yiyeceğiz.

Öğle yemeğimiz sonrası Atatürk’ün de heykeli’nin bulunduğu Ruh Ordo Kültür Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında Çolpon Ata hipodrom yakınlarında sahilde gezi ve dinlenme. Akşam yemeğimiz sonrası “Dünya Göçebe Oyunları”nın açılış törenine katılacağız..

“Orta Asya’nın incisi” Isık Göl’ün kıyısında Türkiye dâhil 60 civarında ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan 3.Dünya Göçebe Oyunlarını izleme, Tanrı Dağlarında göçebeliğin dokusuna dokunma ve dünyanın dört bir köşesinde yaşayan halkların kültürel zenginliklerini tek yerde görme olanağı sunar.

Tören bitiminde otelimize transfer ve dinlenme.

Otel: 4* Otel konaklaması

4 ve 5.  GÜN: Çolpon Ata / 3 Eylül 2018 Pazartesi – 4 Eylül 2018 Salı

Her iki günde de sabah kahvaltı sonrası öğleye kadar Çolpon Ata şehrinde gerçekleşecek spor müsabakalarını izlemeye gideceğiz. Öğlen yemekleri Çolpan Ata’da kafede alınacak. Her iki günde de öğleden sonra Kırçın yaylasında kültür programlarına katılacağız. Akşam yemekleri Çolpan Ata’da kafede alınacak.

Otel: 4* Otel konaklaması 

 1. GÜN: Çolpon Ata – Karakol / 5 Eylül 2018 Çarşamba

Çolpan Ata’da otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saat sürecek (140 km) yolculuk sonrası Isık Göl ilinin merkezi Karakol şehrine doğru yola çıkacağız. Yolda Kırgızlar’ın tipik köy hayatını yerinde görüp deneyimleme şansımız olacak.

Karakol’a varışımızı takiben Öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası Karakol’da şehir turu yapacağız. Göreceğimiz yerler arasında Kutsal Üçlü Ortodoks Kilisesi ve River Park şehir parkı var. Turumuz esnasında bir de yerli atölyede Kırgız el sanatları ile tanışma fırsatı bulacak ve keçe yapımı workshopına katılacağız.

Akşam yemeğimiz Irdık köyü’nde yer alan bir Dungan Ailesi’nin evinde olacak. Akşam yemeği sonrası otelimize transfer ve dinlenme.

Otel: 4* Otel konaklaması

 1. GÜN: Karakol-Bişkek / 6 Eylül 2018 Perşembe

Karakol’da otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yaklaşık 5,5 saat sürecek (400 km) yolculukla Bişkek’e gideceğiz. Yolda mola verip yerel bir restoranda öğle yemeği yiyeceğiz.

Bişkek’e varışımız sonrası Bişkek’in en önemli pazarı olan Oş pazarını ziyaret edeceğiz. Burada alışveriş için free zamanımız da olacak.

Akşam yemeği için ise geleneksel Kırgız danslarını da izleyebileceğimiz Supara Restoran’a gideceğiz.

Yemek sonrası otele transfer ve dinlenme.

Otel: 4* Otel konaklaması 

 1. GÜN: Bişkek – Almatı / 7 Eylül 2018 Cuma

Bişkek’te otelimizde alacağımız kahvaltı Kazakistan’ın Almatı kentine doğru yola çıkıyoruz. Yol yaklaşık 3,5 – 4 saat sürecek. (235 km).

Almatı’ya vardığımız gibi otele yerleşip, öğle yemeği yiyeceğiz. Öğle yemeğinde yaptığımız kısa dinlenme sonrası Almatı şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz esnasında Panfilov Parkı’nı, Zenkov Ortodoks Katedrali’ni, Cumhuriyet Meydanı’nı göreceğiz. Ardından kenti tepeden izleyebileceğimiz Kok-Tobe’ye çıkacağız. Ardından yerel bir restoranda akşam yemeği ve otelimize transfer.

Otel: 4* Otel konaklaması

 1. GÜN: Almatı / 8 Eylül 2018 Cumartesi

Almatı’da otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kentin güneyindeki Medeu dağ vadisinde yer alan Medeu Açık Hava Buz Pateni Pisti’ne (Dünyanın en yüksekte yer alan buz pateni pisti) kadar otobüsle gidip, oradan 2280 metre yükseklikte bulunan Şımbulak Kayak Merkezi’ne teleferikle çıkıyoruz. Burada İle Alatoo dağlarının tadını çıkarıyoruz.

Öğlen yemeğimizi Almatı kent merkezine dönerek buradaki bir kafede alıyoruz. Yemek sonrası Almatı’nın en önemli pazarı olan Kökbazar’ı ziyaret ediyoruz. Alışveriş için kısa bir free zamanımız olacak.

Alışveriş sonrası Almarasan dağ vadisinde yer alan Sunkar Yırtıcı Kuşlar Besleme Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Bu tesiste 12 türden 350 adet yırtıcı kuş bulunuyor.

Ardından Akşam yemeği ve otelimize transfer.

 1. GÜN: Almatı – İstanbul / 9 Eylül 2018 Pazar

Sabah erken saatlerde yaklaşık saat 03:00 civarı otelimizden Almatı Uluslararası Havalimanı’na transfer.

Check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 06:20’de Pegasus Havayolları’na ait PC101 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımız Türkiye saatiyle 09:10

TUR ÜCRETİ:

İki Kişilik Oda Kişi Başı: 1.799 USD

Tek kişi farkı:        350 USD 

Fiyata Dahil Hizmetler:

 • İstanbul – Bişkek / Almatı – İstanbul Pegasus Havayolları ile Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 • Bişkek, Çolpon Ata, Karakol ve Almatı şehirlerinde konaklama
 • Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri (öğle ve akşam yemeklerinde ilk içecek dahildir.)
 • Programda yer alan tüm transferler
 • Programda yer alan müze giriş biletleri
 • Programda yer alan kültürel aktiviteler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

 • Program dışı etkinlikler
 • Menü dışı yiyecek-içecek
 • Şahsî harcamalar

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..