PAYLAŞ

Kırgızistan Turizm Ofisi, 25 Ocak 2017 günü Taksim Titanic Hotel’de #DiscoverKyrgyzstan temalı bir etkinlik düzenledi. Kırgızistan’ın muhteşem coğrafyası hem anlatıldı hem de görsel olarak katılımcılara sunuldu.

Orta Asya’nın İsviçre’si olarak tanımlanan Kırgızistan’ın Tanrı ve Pamir Dağları ile çevrili eşsiz konumu oldukça etkileyici görüntüler veriyor. Orta Asya’nın kalbinde bulunan Kırgızistan’da özellikle amatör ve profesyonel doğa sporcularına yönelik birçok alternatif aktivite ve sayısız rotalar bulunuyor.

Göğe Uzanan Dağlar Ülkesi

Dağcılık ile uğraşanları bekleyen 3 bin metreden yüksek 45, 4 bin metrenin üzerinde yüksekliği bulunan ise 29 dağ zirvesi bulunuyor. Dünyanın en yüksek dağ zirvelerinden Pobeda ve Han Tengri zirveleri ise bin metrenin üzerindeki zorlu dağlar.

Yürüyüş tutkunu olan gezginler de olağanüstü güzellikler içeren farklı rotaları deneyebilirler. Kırgızistan‘da çok sayıda yürüyüş rotası bulunuyor.

Atlarla yapılacak yolculuklar için ise yine Kırgızistan ve ünlü Kırgız atlarının cazibesi bu coğrafyayı adeta sihirli bir hale getiriyor. Yürüyerek, atlarla veya outdoor araçlarla dağlarda yapılacak aktivitelerin tamamında doğanın güzelliğine şahit olunacak bir ülke Kırgızistan. 2 binden fazla dağ gölüne sahip ülkede göçebelerin izlerinden giderken birçok anı biriktirebilirsiniz.

Kırgızistan’ın vizesiz olduğunu hatırlatır ve Kırgızistan’a gitmek için diğer nedenleri okumak isterseniz bağlantıyı takip etmenizi öneririm.

BİR CEVAP BIRAK