PAYLAŞ

Kış sizin için çok uzun ve soğuk geçebilir ancak bu eğlenmeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Kışın en çok yapılan kayak yapma gibi aktiviteler yeni yılla bahar arasındaki uzun zamanı çok kısaya indirebilir. Yılbaşında fazlasıyla müsriflik yapmış olsanız bile yine de bütçenizi çok sarsmadan güzel bir kış geçirebilirsiniz. Yani Kış tatilini ucuza getirin!

Kış Tatilini Ucuza Getirin

1. Paket kampanyalar alın

Çoğu tatil merkezi hem kalma hem kayak paketini almanız durumunda hem bulunduğunuz yerden sizi alma hem de kalacak yer konusunda büyük indirimler yapabiliyor. Bu sayede oldukça karlı çıkabilirsiniz. İnternetten mutlaka bu tarz indirimler yapan yerleri araştırın.

2. Seyahat için doğru haftaları tercih edin

Her zaman standart düşüncenin dışından bakın. Sevgililer günü gibi özel günlerde veya resmi tatil günlerinde bu tarz yerlerin fiyatları katlanarak artar. Bu yüzden yoğunluğun fazla olmadığı haftaları seçerseniz bütçenizde oldukça fazla yer açmış olursunuz. Pahalı yerler özellikle yılın düşük sezon diye kabul edilen zamanlarında özel promosyonlar düzenliyor. Genelde kışın sonuna doğru fiyatlar her yerde düşer.

 Kış Tatilini Ucuza Getirin

3. Bagaj ücretleri

Eğer kayak yapacaksanız ve kendi ekipmanlarınız varsa bagaj ücretleri toplamda çok uçuk olabilir. Bagaj ücreti almayan havayolları yada seyahat acentelerini araştırın. Gideceğiniz kayak merkezi uzak değilse ve aracınız yoksa araç kiralama ile daha ekonomik gidebilirsiniz. Sabiha gökçen araba kiralama için tavsiyemiz otorento.com sitesidir.

4. Ekipman kiralama

Eğer seyahat acentanız kayak ekipmanlarınız için ücret alıyorsa kiralama ücretlerine bakın. Eğer daha ucuza geliyorsa ekipmanlarınızı evde bırakabilirsiniz. Kış sporları için gerekli ekipmanların ücretleri oldukça pahalıdır. Düzgün bir liste hazırlayın ve her eşya için minimum ve maksimum bir harcama limiti koyun. Gereksiz eşyaları almaktan kaçının.

Kış Tatilini Ucuza Getirin 10 İpucu

5. Günlük yemek

Bir aileyi günde 3 kere doyurmak oldukça pahalıya gelecektir. Ancak doğru yer seçimiyle bunu da kolayca atlatabilirsiniz. Kendi mutfağı olan ve kendi yemeğinizi pişirebileceğiniz yerler seçin. Ayrıca tatil merkezinde kalıyorsanız odanızda mikrodalga fırın ve içine bozulmaması için yiyeceklerinizi koyabileceğiniz bir buzdolabı olması sizin yararınıza olacaktır.

Gideceğiniz yer çok önemli, özellikle kışın gidiliyorsa. Herhangi bir dağın dibindeki tatil merkezleri mutlaka çok pahalı olacaktır o yüzden paradan tasarruf etmek istiyorsanız devremülk gibi birden fazla ailenin kalabileceği ve ücreti bölüşebileceği yerleri tercih edebilirsiniz.

Kış Tatilini Ucuza Getirin

Booking.com

4 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here