Kış ayları, bu mevsimi oldukça sert yaşayan ülkelerde -sanki bu sert havanın hediyesi olarak- enfes görüntüler sunuyor.

Kış aylarının kartpostallardaki gibi görüntülerle yaşandığı masalsı köşeler ile dolu bu şehirlerde, bir de bu yörelere özgü aktiviteler sıralanıyor. Çoğunlukla “Husky” cinsi köpeklerin çektiği köpekli kızak turları, bu aktivitelerin en çekicilerinden.

Köpekli kızak turları

Köpekli Kızak Turları

Köpekli Kızak Turları, herkesin bildiği gibi özellikle Lapland bölgesinde turistlerin ilgisini çeken bir kış aktivitesi.

Köpekli kızak turları

Lapland bölgesi kış aylarının bölgeye verdiği çekiciliği, başarılı bir ürüne çevirerek oldukça pahalı sayılabilecek seçenekler oluşturmuş durumda.

Booking.com


Sadece Lapland’de Kış Yok

Ancak donmuş ağaçlar ve buz tutmuş göllerle çevrili İsveç’in Jamtland bölgesinde de benzer bir ortamı yakalama şansınız bulunuyor.

Jamtland’de bulunan Klocka’da, enfes görüntüler eşliğinde Köpekli Kızak Turları‘na katılabilir ve hayatınıza unutulmaz bir anı katabilirsiniz.

Her ne kadar iklim “sert” olarak tanımlansa da, sert iklimler arasında yumuşak ve keyifli bir dağlık bölge olan bu yörede, Husky cinsi köpeklerin çektiği kızaklarla gerçekleştirebileceğiniz köpekli kızak turları gerçekten bu coğrafyada yapılabilecek en keyifli kış aktivitelerinden.

Köpekli kızak turları

Gezi esnasında Ren geyikleri ve bölgeye has doğa oldukça çekici görüntüler veriyor. Kızakları çeken sevimli Husky‘ler için, onların da keyif alması ve sevinmeleriyle birlikte daha da hız kazanan kızaklarda birkaç deneme yapmak ve durabilmeyi öğrenmek elbette çok önemli!

Bu turlara katılmak ve gerçek anlamda kış mevsimini yaşamak için İsveç’in Jamtland bölgesi alternatif bir rota olabilir. Siz iyisi mi kış mevsiminin çekici görüntüleri için de akıllı telefonunuzun hafızasında veya fotoğraf makinenizde mutlaka yer açın.

Booking.com
Önceki İçerikAtatürk’ün de Kaldığı Karlovy Vary Kenti
Sonraki İçerikAlakır Doğa Yürüyüşü: Alakır Nehri Özgür Aksın
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz