Koronavirüs ile mücadele için yoğun çaba gösterilirken, önlemler de tüm hızıyla devam ediyor.

Bilindiği gibi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 21 Mart 2020 itibari ile 46 ülkeye daha uçuşların durdurulacağını duyurulmuştu.

68 Ülkeye Uçuş Trafiği Kapatıldı, Toplam Sayı 71

Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu kararı neticesinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü önceden açıkladığı 22 ülkeye ek olarak bu 46 ülkeye daha uçuşları durdurunca havayolu ile ulaşımı kesilen ülkelerin sayısı 68 oldu.

Uçuşa Kapatılan Ülkeler

Son kararla birlikte Türkiye’nin uçuş trafiğini kapattığı 68 ülke şöyle oluşacak:

Almanya, Angola, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Cezayir, Cibuti, Çad, Çekya, Çin, Danimarka, Dominik, Ekvator, Ekvator Ginesi, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İran İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Kazakistan, Kenya, KKTC, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Letonya, Lübnan, Macaristan, Mısır, Moğolistan, Moldova, Moritanya, Nepal, Nijer, Norveç, Özbekistan, Panama, Peru, Polonya, Portekiz, Slovenya, Sri Lanka, Sudan, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Umman ve Ürdün.

Tek Taraflı Yasaklayanlar

Şu anda Türkiye‘ye ile tek taraflı uçuşları durdurma kararı alan Rusya, Katar ve Libya ile birlikte hava yolu trafiği kesilen ülke sayısı ise toplamda 71’e ulaştı.

Uçuşa Durdurulan Ülkeler

Uçuşa Durdurulan Ülkeler Lisatesi

 

 

Booking.com
Önceki İçerikTHY 65 Yaş ve Üzeri Yolculara Uçuşlarını Kapattı
Sonraki İçerikSalgın Döneminde İzole Konaklama Fırsatı Sunan da Çıktı!
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz