Bu defa bir akıllı telefon, hem de piyasaya yeni çıkan yepyeni bir akıllı telefon olan LG G5 inceleme ile buradayım. Uzun zamandır seyahatlerdeyim. Gezip görmek kadar gidilen yerlere ait anları fotoğraflamak onları saklamak ve barındırmak için bir dolu cihaz ve bu cihazların kabloları, şarjları ile bir dolu aparat çantamın demirbaşı oldular.

Son yıllarda akıllı telefonların gelişen özellikleri sayesinde bir kısım ihtiyaçlar bir araya toplanıp, beni daha derli toplu yolculuklara kavuştursa da kimi zaman tatmin edici sonuçlar alabilmek için hala olmazsa olmazlar var. Bir dolu megapikselli kameralara sahip akıllı telefonların, fotoğraflarda neredeyse benzer açılar ve benzer sonuçlar vermesi nedeniyle hala DSLR bir kamera ve birkaç farklı özellikli objektif (özellikle geniş açı v.s) çantada ağırlık yapmaya ve yer kaplamaya devam ediyor.

LG G5 inceleme

İşte bu sorunu hem çözüp hem de ihtiyaçlarımı nasıl karşılarım derken lansmanı yeni yapılan bir akıllı telefon ile karşılaştım. LG G5.

Kısa bir süre deneme fırsatı bulduğum ve aldığım paketi açtıktan itibaren aklımın onda kaldığı diyebileceğim LG G5 ile tanışmamı ve bu beyaz, fıstık yeşili süslü harika oyuncakla ilk karşılaşmam ile kutunun içindekileri videoda görebilirsiniz.

Neymiş Bu LG G5?

Kendi çevremden akıllı telefonlarla ilgilenen herkesin merakla beklediği ve “bu yılın en iddialısı” olarak tanımladıkları LG G5 gerçekten iddialı ve harika tasarımlı bir kutuyla geliyor. Kutunun dizaynında düşünülen telefonun önemli özelliklerinden olan modüler yapıya gönderilen atıf çok akıllıca ve çok şık.

LG G5 inceleme

Kutuyu açtıktan sonra karşıma çıkan ilk görüntü ne çok büyük ne de küçük diyebileceğim gayet yeterli bir ekran (5,3”) oldu. LG G5’in etkileyici bir tasarımı var. Yeni paketleri açmaya bayılmama rağmen bu harika paketlemelere kıyamadığımdan yavaşça kutunun içinden aldığım LG G5’in benzer cihazlara göre oldukça hafif olması ilk dikkatimi çeken şey oldu. 159 Gr.lık bu cihaz, metal tasarımlı görüntüsüne göre de oldukça hafif.

Ve İşte Çift Kamerası ile LG G5

Sanırım bu telefonu (Bu cihaza telefon demek ne kadar doğru bilemedim!) en öne çıkaran ve benim de hayranlığımı kazanan özelliklerinden biri çift arka kameraya sahip olması. f/1.8 değerinde 135 derece geniş açı sunan 16 MP + 8 MP çözünürlükte iki arka kamera sunan LG G5’de bir de 8 MP’lik ön kamera bulunuyor.

LG G5 İnceleme

Geniş açıyla her ne kadar iyi manzara resimleri çekilebilse de, dar mekanlarda neler yapılabileceğini de evin için de ve nispeten dar bir alan olan metroda birkaç noktayı fotoğraflayarak göstermek istedim.

LG G5 İncelemeLg G5 genis aci kamera deneme LG G5 İncelemeLG G5 İnceleme

Çok seyahat eden bir fotoğraf meraklısı olarak yazının başında saydığım birçok konu, LG G5 ile çözülmeye başlayacak gibi. Artık geniş açılı bir objektif olmadan, 2TB’a ulaşan artırılabilir hafızasıyla harici diskler taşımadan seyahatler mümkün olacak gibi.

Bir seyahat sırasında deneyimlemeyi çok istediğim cihazın bundan böyle çıkacak modeller için çıtayı çok fazla yukarılara dikmiş gözüküyor.

LG G5’in akıllı telefon kullanıcıları için en önemli problemlerden olan pil süresi de 2800 mh pili ve modüler ekstra batarya özellikleri ile de sıkıntı yaratmayacak gibi. Ben bütün gün durmadan kurcaladım ve gün sonunda hala benimleydi.

LG G5 İnceleme

Parmak izi okuyucusu ve home tuşu olarak kullanılan nokta cihazın arkasında kameranın altında yer alıyor. LG G5’in bana göre göze en hoş gelen özelliklerinden birisi “always on” yani “her zaman açık” olma hali. Telefonun saatine bakmak için herhangi bir yere dokunmanıza gerek kalmadan cihaz her an size tarihi, saati ve bildirimleri gösteriyor. Şimdi bunun pil ömrünü tüketeceğini söyleyenlere ileteyim ; telefonu devamlı olarak uyandırmak pil ömrünü daha hızlı tüketeceği gibi, LG G5’in kullandığı snapdragon 820 verimli çalıştığından böylesi herhangi bir soruna sebep olmuyor.

LG G5’i seyahatlerde yanınızdan ayırmamak gerek!

LG G5 İnceleme

LG G5 İnceleme

Booking.com
Önceki İçerikMersin Gezi Rehberi: Akdeniz Bildiğimizden Çok Daha Fazlasıymış
Sonraki İçerikCunda Adası Gezilecek Yerler: Patriça Koyu Ayvalık’ta Bir Cennet
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz