Lola 38 Hotel Foça.. Kapının önünü denizin karşıladığı bir fotoğrafa baktım. “Kendini bırak denize, kalk git rüzgarla birlikte” dercesine ardına kadar açılmış bir kapıdan giren serinliği hissetmemek mümkün değil!

1891 yılında yapılan ve ön tarafı denize, arka tarafı ise huzur veren bir bahçeye açılan tarihi bir Rum konağı burası. Foça‘da nefis bir adres..

Lola 38 Hotel Foça Harika Bir Adres

Foça‘nın, sekiz odalı tatlı bir keyif içeren bu güzel konağına ne öyle “butik otel” ne de “küçük otel” demek geliyor içimden.

Bunun sebebi Lola 38 Hotel Foça‘nın butik otel veya küçük otel olma vasfını taşımaması değil, buraya “otel” demek istememem!

Lola 38 Foça

Lola 38 Hotel Foça, özel ve hatta sayıları son dönemlerde iyice artan “çok özel” konaklama adreslerinden biri.

Son yıllarda en çok yapılan işlerden biri, eski evleri ve konakları alıp restore ve dekore edip “butik otel” haline getirmek.

Ancak bence birbirinin çok benzeri olan ve butik oteller cenneti haline gelen trend destinasyonların ilk yapılanları arasında yer alan “keyif otelleri” en gözde olanlar halini alıyor.

Lola 38 Foça Butik Hoteller

Lola 38 Hotel Foça, öncelikle şık, alımlı ve çok da samimi. Odalar renklerle tanımlanmış ve ona göre dizayn edilmiş.

Hemen önünden denize girebileceğiniz, bahçesinde hani çok sevdiğimiz Ege usulü kahvaltı edebileceğiniz, odanızdan denizi ve hatta gün batımını seyredebileceğiniz küçük bir keyif alanı.

Yürüme mesafesindeki merkezi noktalara yapacağınız kısa bir yürüyüş, Foça‘nın tadını çıkarmanızı sağlayacak harika bir fırsat olabilir.

Lola 38 Hotel Foça

Sözü çok uzatmayayım yoksa şiirsel kısımlara yönelebilirim. Dedim ya; bazen bir fotoğraf çok şey anlatır diye! Üzerine kitap bile yazılabilir kimi fotoğrafların.

O yüzden siz de benim gibi fotoğrafa bakan değil, fırsatını bulduğunuz an fotoğrafı çeken olmaya bakın.

Butik Oteller Lola 38 Foça

Lola 38 Hotel Foça‘ya rezervasyon için tesisle irtibata geçebilir veya buradan fiyat ve müsaitliklerini kontrol edebilirsiniz.  (booking.com’a Türkiye’den yapılan aramalarda Türkiye otellerine bir kısıtlama olduğundan, geçici bir süre için başka rezervasyon sitelerini veya Lola 38 Hotel Foça ile direkt iletişimi deneyebilirsiniz)Lola 38 Hotel Foça

Lola 38 Hotel Foça

0 232 812 38 26

İsmetpaşa Mah. Reha Midilli Cad No: 140 35680 Foça, 

Foça otelleri Lola 38

Booking.com
Önceki İçerikTurizm Yazıları: Turizm de Kurtulur.. Merak Etme Sen!
Sonraki İçerikEn Gözde Cruise Turları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz