Amerika Birleşik Devletleri denen ülkenin Güney Doğusunda, Florida’da girmiştim Milenyuma. Aradan geçen 13 yıldır, bir yılbaşına da batı sahilinde girmek vardı aklımda , Bu fikirle 2012’nin 29 Aralığında düştüm yollara. Los Angeles Las Vegas Yolu‘na

Los Angeles Las Vegas Yolu

Her şeyi yola çıkmadan ‘’internet’’ canavarı ile organize ettiğim için, yaklaşık 13,5 saat süren İstanbul – Los Angeles uçuşu sırasında THY’nin kabin içi eğlence ekranında film seyretmekten helak olarak öğle saatlerinde Los Angeles’a ulaştım.

Alamo şirketinden kiraladığım aracıma nasıl ulaşacağımı düşünerek, havalimanından çıkıp,13,5 saat sonra ilk nefesi çektiğim sigaramın baş dönmesi etkisi ile önümden geçen farklı farklı araç kiralama şirketinin servis araçlarını izledim.

Buraya melekler şehri diyorlar. Ama Los Angeles metropolü öylesine büyük ki! ilk geceyi geçirdiğim Marina del Rey” bölgesi bir metropolden çok meleklere layık bir koy” kasabası gibiydi.

Sigaram bitmek üzereyken Alamo yazan eski tip bir servis aracı durakta durdu. Beni araç kiralama terminaline götüreceğine emin olarak kuruldum koltuğa. 10 dakika sonra, araç kiralama terminaline ulaştım.

Çok kısa bir prosedürün ardından, navigasyon cihazı üzerine takılı olan kırmızı California plakalı mustang cabrio’nun koltuğunda, direksiyonunun o iç gıcıklayıcı derisine dokunuyordum.

Los Angeles Las Vegas Yolu

Los Angeles Las Vegas YoluNavigasyon cihazımın eşsiz yardımı ile müthiş keyifli bir yolculuktan sonra, ilk gece ‘’jet lag’’ gidermek üzere konaklayacağım Ritz Carlton Marina del Rey oteline 15 dakikada ulaştım.

Amerika’nın en güzel oteli bile yurdum otellerinin yanında sönüktür. Burası da orta-üst sınıf bir Türk 5 yıldızlı kıvamındaydı.İstanbul’daki Ritz ile kıyaslanması mümkün değil yani. Ama hatırı sayılır Marina del Rey manzarası her şeye değdi doğrusu.

Los Angeles Las Vegas YoluErtesi sabah, otelin Amerika için ortalamanın üzerinde kabul edilecek açık büfe kahvaltısının da bu marinanın kıyısında ve denize sıfır olduğu düşünülürse, keyfin boyutu anlaşılabilir sanırım.

Kısa ve dinlendirici Los Angeles gecesinden sonra, sabah kahvaltısını takiben navigasyon cihazımda Las Vegas yazılı halde 5 saatlik mustang yolculuğuna başladım.

Las Vegas’a Gidiyorum

Batı Sahilini ziyaret eden herkese bu yolculuğu şiddetle tavsiye ediyorum. Los Angeles ‘’down town’’ şehir merkezinin etrafından dolaşarak kuzey batıya, Nevada çölüne yöneldim.

Yol boyunca çöl manzarası eşliğinde, dünyanın insan eli ile yapılmış en enteresan şehirlerinden birine uzanan yolculuğun ortalarında, gözüme ilk çarpan çıkıştan çıkarak keyifli bir “Jack in the box’’ molası verdim.

Bu çok ünlü fast food zinciri, Amerika’nın, içerisinde en azından ‘’lezzet’’ olan seçeneklerinden biridir. Yarım saatlik molanın ardından kuzey batıya devam ederek, çölün ortasında yükselen dünyanın en ihtişamlı oteller merkezi Las Vegas’a ulaştığımda güneş, Nevada çölünde yolunu yarılamıştı.

Los Angeles’ın ılıman Aralık havasından sonra, Vegas’ın ısıran soğuk havası, Mustang’in üzerini kapatan düğmeye uzanmama neden oldu. Vegas’ın en ünlü caddesi “Strip” e ulaştığımda, uzun zamandır merak ettiğim ve yılbaşı gecesi de dahil konaklamayı tercih ettiğim muhteşem otelimi caddenin sağında gördüm. “Aria”.. göz kamaştırıyordu.

Booking.com
Önceki İçerikEdina Hotel: Cunda Butik Otelleri Arasında Bir Aile İşletmesi
Sonraki İçerikToledo Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz