Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

MaderiaMadeira

Madeira Adaları için Sörf Zamanı!

Madeira Adaları her ne kadar gezip görmek ve yeni maceralar yaşamak için seyahat planlarınıza alınabilecek bir yer de olsa, eğer ilgileniyorsanız sörf sporu için adeta doğal bir alan.

Mevsimi çok farketmeden hatta kış aylarında dahi sörf yapmanın tadına varıp, tam bir macera yaşamak isteyenler ve tecrübeli sörfçüler için Madeira oldukça elverişli bir ortam sunuyor.

Peki Kasım – Şubat ayları arasında yer alan mevsimde, yani kış aylarında bile sörf için ideal bir sezon sunan Madeira neresi?

kışın sörf için

Kışın Sörf için Madeira Adaları

Portekiz’e bağlı olan özerk statüdeki Madeira Adaları, Portekiz‘e yaklaşık sekiz yüz, Kanarya adalarına ise dört yüz kilometre uzaklıkta bulunuyor. Başkenti Funchal olan takımadalarda Portekiz’in yüzen bahçesi ismi verilmiş.

Madeira aynı zamanda bu takım adalardan en büyük olan adanın ismi. Diğer adalar Porto Santo, Deserta, Selvagen adaları.

Volkanik olan adaların en yüksek tepesi de Madeira’da bulunan Pico Ruivo Tepesi. Yıllık sıcaklık ortalaması 20 derece olduğu Madeira, yeşil bitki örtüsüyle okyanusun ortasında yüzen bir bahçe gibi gerçekten.

Kışın sörf

Madeira adaları, bölgede sörf için en uygun zaman olan kasım şubat ayları arasında ziyaretçilerini bekliyor.

Zaman zaman oluşan büyük ve yüksek dalgaları nedeniyle, acemi ve yeni başlayan sörfçülere önerilmeyen adalarda, çeşitli sörf kulüpleri, okulları ve konaklama imkanları da bulunuyor. Sörf için mükemmel sahillerden bazıları, Ponta Pequena, Ponta do Sol, Jardim do Mar ve Calheta olarak sıralanıyor.

Bu sahiller, özellikle deneyimli sporculara uygun dalgaları ile biliniyor. Ama yok! Ben çok iyi değilim, deneyimim az diyorsanız yine hava şartlarına uygun ve rehber eğitmenler eşliğinde Madeira kuzeyindeki Faja de Areia veya batı da bulunan Machico sahillerini maceranıza katabilirsiniz.

Kışın sörf maderia adaları

Sörf yapmanın yanında açık deniz balıkçılığına da çok uygun alternatifler sunan Madeira’da, denizin kokusunu içinize çekmek, hırçın dalgaları izlemek, rüzgarı yüzünüze vururken huzurlu ve dingin bir kafede sıcak birşeyler içmek bugüne kadar düşünmediğiniz bir tatil alternatifiniz olabilir.

Kışın sörf için madeira adaları

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir