Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Maldivler

Maldivler Plajları

Maldivler plajları ile ünlü adalar topluluğu. Deniz tatili yapmak isteyenlerin içini kıpır kıpır yapan  En iyi plajlar listelerine Maldiv Plajları’nı ekleyelim istedik!

Güneş ile yıkanan sahillerde, hindistan cevizi ve tropik meyve ağaçları arasında kalan harika plajlara sahip olan Maldivlerin, lüks ve konforlu bir tatil arayışında olanlar ile balayı çiftlerinin gözdesi olduğunu belirtmeye gerek yok sanırım.

Maldivler tatili için seçeceğiniz adalar veya mutlaka görmeniz gereken nefis Maldivler plajları kısa detayları ve fotoğraflarıyla bu yazıda yer alıyor.

Booking.com

Cennet olarak nitelenen adalar topluluğunun birbirinden harika plajlarının arasından birkaç tanesini seçmek hiç de kolay değil! Bu nedenle, eğer seyahat programlarınız arasında unutulmaz bir tatil için Maldivler varsa bu liste işinizi bir ölçüde kolaylaştıracaktır.

Maldivler Plajları

Veligandu Adası

Maldivler Plajları en iyi plajlarMaldivlerin en iyi plajlarına sahip adalar arasında gösterilen Veligandu Adası’ndaki plaj, adanın tamamında sadece bir adet resort otel bulunmasından dolayı doğallığını koruyabilmiş.

Beyaz ve altın sarısının birbirine karıştığı pudra kıvamdaki harika kumlar üzerinde pürüzsüz bir yüzeyde enfes bir tatilin tadını çıkarmak için Veligandu Adası Maldivler Plajları arasında oldukça dikkat çekiyor.

Ziyaretçileri tarafından dünyanın en temiz kumsalı yakıştırması yapılan Veligandu Adası’nın denizi de, rengarenk balıklarla dolu görsel bir şölen sunuyor.

Güney Ari Atolü

Güneş adası Maldivler PlajlarıGüney Ari Atolü ve Nalaguraidhoo Adası. Güneş Adası veya Hint Adalarının Çiçeği olarak da bilinen adanın enfes kıyılarında, üzerine sanki pudra serpilmiş gibi görülen kumsallarında yürümek ve güneş ile karşılaşmak bırakın orada olmayı, fotoğraflarına bakıp, anlatırken bile heyecan verici!

Nalaguraidhoo adası Maldivlerin en iyi plajları

Banyan Tree

banyan adası Maldivler plajlarıMaldivler’e yapılan “cennet” nitelemesinin nereden geldiğini bulmak için galiba Banyan Tree Adası’na mutlaka gitmek gerekiyor.

Banyan Tree Adası’nda birbirinden harika plajlar, bu plajların uzandığı kumsallarda ise harika resort oteller bulunuyor.

banyan tree Maldivler en iyi plajlarBanyan Tree Maldivler PlajlarıMaldivler en iyi plajlar Banyan Tree AdasıAdanın konuklarına sunduğu aktiviteler arasında, spa deneyiminden dalış sporlarına, ada gezilerinden gurme seçeneklerine kadar çok sayıda alternatif bulunuyor.

Cocoa Adası

Cocoa Adası Maldivler en iyi plajlarMaldivlerin en iyi dalış yapılan bölgelerinden birinde bulunan Cocoa Adası’nda özel bir dalış merkezi ve resifi de bulunuyor.

Adanın popülerliği her ne kadar fazla sayıda tesisin iştahını açıp bu cennet mekanları doldursa da, Cocoa Adası Maldivlerin hala en güzel kumsallarına sahip plajlarını barındıran adalarından biri.

Cocoa Adası Maldivler en iyi plajları

Dhoni Mighili Adası

Dhoni Mighili adası maldivler en iyi plajlarAdanın, diğer adalara göre üzerinde daha geç başlayan bungalow tesislerinin yapılanması, buranın da iyi korunmasını sağlamış.

Adayı çeviren harika kumsallar üzerinde tatilin en anlam kazanacak görüntülerini yakalayabilir, enfes Maldivler Plajları tadında güneşlenebilir ve çevre adaları da izleyebilirsiniz.

Maldivler en iyi plajlar

Maldivler en iyi plajlar 3

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
İlgili Yazılar
Maldivler

Maldivler Hakkında Merak edilen 10 İlginç Özellik!

Maldivler Hakkında Merak Edilenler1- Maldiv Adaları Sürekli Şekil Değiştiriyor2- Maldivler…
Daha Fazla
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir