PAYLAŞ

Malezya tatil için sayısız alternatif güzellikler sunan harika bir ülke. Malezya gezilecek yerler arasında yer alan Langkawi adası ya da adaları gibi. Mesela yağmur ormanları manzarası karşısında huzur verici ve gevşetici bir masaj yaptırmak isterseniz buralarda öyle çok seçenek var ki! Anlayacağınız Malezya’nın Langkawi’si var!

Malezya Gezilecek Yerler ve Langkawi

Malezya’nın batısında bulunan 99 adadan oluşan ve neredeyse hepsi birbirinden albenili olan takımadaların ortak ismi Langkawi. Langkawi adası ya da adaları aslında 104 adet. Ancak gelgitlerle dönemsel olarak 99 sayısına kadar düşüyor.

Langkawi bu güzellikleriyle doğal olarak ülkenin en ünlü tatil destinasyonu haline gelmiş. Andaman denizinin sularıyla çevrelenen Turkuaz rengi sahilleri ve yemyeşil ormanları büyüleyici güzellikler sunuyor. Bu nedenle de Malezya gezilecek yerler arasında başı çekiyor.

Langkawi Malezya gezilecek yerlerMalezya Langkawi malezya gezilecek yerler

Bu adaların pudra kıvamındaki kumları bu coğrafyada benim en sevdiğim özelliklerden biri. Adaları çevreleyen hindistan cevizi ağaçlarının verdiği görüntüler de bunun yanında olağanüstü manzaralar çıkarıyor ortaya. Hani kartpostallarda bir kompozisyon vardır! “Hindistan cevizi ağaçları arasına kurulmuş bir hamak beyaz kumların üzerinde turkuaz denize doğru boş boş sallanırken durur” İşte o kartpostalın ortasına kendinizi yerleştirebileceğiniz bir yer burası.

Langkawi uluslararası otel zincirlerinin ve dünyanın en iyi lezzetlerinin de rahatça bulunabildiği bir yer. Yani bu nedenle bu adalarda “ne yer ne içerim, nerede kalırım?” diye düşünmenize hiç gerek yok. Dünyanın her tarafından lezzetleri bulabileceğiniz gibi, en konforlu otellere de yine Langkawi de rastlayabilirsiniz.

Malezya gezilecek yerler Langkawi

Langkawi’ye Nasıl Gidilir?

Langkawi’ye gitmek için önce Kuala Lumpur’a ulaşmanız gerekiyor. Eğer ulaştığınızı düşünürsek veya zaten Kualalumpur’daysanız Langkawi’ye gitmek için bir saatlik bir uçuşa daha ihtiyacınız var. Eğer uçak ile gitmek istemezseniz Georgetown, Kuala Perlis, Kuala Kedah ve Satun’dan kalkan feribot ve vapurlarla da Langkawi’ye gitmeniz mümkün.

Langkawi her ne kadar tropik tatil cennetlerinden görüntüler sunsa da, burası aynı zamanda son yıllarda yapılan yatırımlar ile koca bir şehir haline gelmiş. Uzun ismi Pulau Langkawi olan 478 Km2’lik ada, aynı zamanda gerçek anlamda şehir yaşamının sürdüğü ana nokta olarak dikkat çekiyor.

Malezya gezilecek yerler Langkawi gezisi

Langkawi’de Gezilecek Yerler, Yapılması Gereken Şeyler

*Adanın güneydoğusunda yer alan Kuah’ın 22 Km. kuzeyinde bulunan Tanjung Rhu kumsalı “casuarina” ağaçlarının doğal gölgelendirdiği harika bir mekan.

*19 deniz mili uzaklıkta bulunan Payar Adası deniz parkı, şnorkelle dalış yapılabilecek enfes bir nokta. Deniz parkı olarak tanımlanan bölgede Kaca, Lembu ve Segantang adaları da bulunuyor. Böylesi yerlerin klasiği haline gelen alt kısmı camdan yapılmış teknelerle ayaklarınızın altından denizin güzelliklerini seyredebilirsiniz.

Langkawi four seasons konaklama

Malezya gezilecek yerler

*Mat Cincang tepesine teleferik ile çıkıp, müthiş bir doğal güzelliğe ve Andaman denizine bakış gönderebilirsiniz.

*Mutlaka Mangrov turuna katılıp, Unesco tarafından Güney Asya’da belirlenen ilk Geopark’ın tropik güzelliklerine dalın. Teknelerle ulaşılan bölgede deniz suyunda yaşayan Mangrov ağaçlarının nefis görüntülerine tanık olabilirsiniz.

*Air Hangat köyü kaplıcaları ile biliniyor. Köyün kaplıcadan çok ilgi çeken yanı köyde düzenlenen geleneksel aktiviteler.

*Tabii ki yerel hayatı keşfedin. Küçük köylere uğrayın, pirinç tarlalarını fotoğraflayın, çay yetiştirilen yamaçları gezin, yağmur ormanlarında nefes alın.

Langkawi Malezya Gezi programı

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..