Hayal edebileceğiniz herşeyi yaşayabileceğiniz bir ülke olsa ve bu ülke küçük bir şehir kadar ve yaşabileceklerinizin hepsini bir arada sunabilecek olsa gitmeye değmez mi? Monako tüm bu özellikleri taşıdığı gibi fazlasını da detaylarda saklıyor. Monako Gezisi‘nde ne yapılır diye bakmak ister misiniz?

Bir Şehir Prensliği: Monako Gezisi

Fransa sınırları içerisinde bağımsız bir şehir devleti olan Monako Prensliği, Akdeniz’in tüm güzelliklerini bir arada barındırıyor. 35 bin civarındaki nüfusuyla sevimli, konforlu bir tatil lokasyonu olan Monako, her yıl 6 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

Tatilcilere konfor içerisinde, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda pek çok farklı aktivite imkanı sunan şehir, ziyaretçilerinin hayal edebileceklerinden fazlasını da vaat ediyor!

monako gezisi

Lüksün Merkezi Tatil Kenti

Lüks otellerden iki yıldızlı otellere kadar, her kesimden turiste otel seçenekleri sunabilen Monako, seçkin otelleri ve kongre turizmi altyapısıyla oldukça ilgi çekiyor.

Antik çağlardan beri doğal bir liman olan ve dik kayalıklarla çevrili bir korumaya sahip olan Monako, lüks seyahatler kategorisinde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Monako Yat Fuarı ve dünyanın en lüks arabaların sergilendiği “Top Marques Otomobil Şovu” gibi etkinliklere de ev sahipliği yapan şehir/ülke, kumarhaneleri ve spa’ları ile dünyaca kabul edilen bir üne sahip.

Monako gezisi rehberi

Monako’nun kumarhaneleriyle bilinen zengin bir semti veya şehri(!) diyebileceğimiz Monte Carlo’da yer alan ve mimari açıdan da eşsiz olan Monte-Carlo Kumarhanesi’nin yanı sıra, her yıl düzenlenen Grand Prix ziyaretçilere unutulmaz deneyimler sunuyor.

Dünya Mutfakları Monako’da

Monako’nun dünya mutfaklarından farklı yemekleri sunan en iyi restoranlara ve yetenekli şeflere ev sahipliği yapması, şehrin konfor, lüks ve kültür merkezi olarak anılmasına büyük katkı sağlıyor.

Lezzet ve sunumun görkemli bir şekilde bir araya gelmesini sağlayan birbirinden büyüleyici tarifler ve Michelin yıldızlı restoranlar, gurme turizmi meraklıları kadar gelir seviyesi yüksek olan kesimlerin de Monako’yu tercih etmesine sebep oluyor.Monako gezisi yaparken bir lezzet turu da gerçekleştirmiş olacaksınız.

Monako gezisi ve Gece Hayatı

Gece hayatıyla da çok ünlü olan Monako’da birbirinden ünlü ve lezzetli kokteyllerin yapıldığı bar ve gece kulüpleri, eğlence düşkünlerine sayısız seçenekler sunuyor. Çılgın partiler kadar özel ve ihtişamlı gece mekanları da ziyaretçilerini ağırlıyor. Tabii ki fiyatlar tahmin ettiğiniz gibi oldukça yükseklerde seyrediyor.

Monako dinlendirici bir tatil hayali kuranlara da spa ve güzellik merkezleri ile hizmet veriyor. Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen tatilciler dinlendirici masajlar, arındırıcı vücut bakımları, uzak diyarların bitkileriyle bezenen etkileyici bahçeler ve yemyeşil alanlarla rahatlıyor.

monako gezisi gezilecek yerler

Monako’da Gezilecek Yerler

Monako’nun tarihi merkezindeki dar sokakları ve alışveriş merkezleri, galerileri ile prestijli butikleri ziyaretçilerin tatillerine renk katıyor.

1878 yılında, Charles Garnier tarafından tasarlanan Monte-Carlo Opera Binası görkemli duruşuyla büyüleyici bir etkiye sahip.

Prens Sarayı, Monako Katedrali, görkemli akvaryumu ve görülmeye değer köpekbalığı lagünü ile Oşinografi Müzesi, Napoleonik Hediyelik Eşya Müzesi, Visitation Şapeli Müzesi, Monako’nun Yeni Ulusal Müzesi, Pul ve Bozuk Para Müzesi ve Deniz Müzesi, tarih ve sanat dolu Monako’da mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Bir başka deyişle Monako büyüleyici bir tatilde hayali kurulabilecek her şeyi barındırıyor!

Monako gezisi

Monako’da Ne Yapılır?

Monako’da yapılacak şeyler öylesine çok ve farklı ki. Ama siz;

Michelin yıldızlı restoranlarda gastronomi ziyafeti yapmayı,

Her yıl 600.000 şişe şampanyanın servis edildiği ülkede istisnai tatları deneyimlemeyi,

Dünyanın en iyi beş dans topluluğundan biri olan “Les Ballets de Monte-Carlo” nun büyüleyici gösterilerini izlemeyi UNUTMAYIN!

Ayrıca;

Sağlık ve güzelliğin peşinde koşanlar dünyanın pek çok yerinden Monako’ya akın ediyor. “Anti aging” ve “fitness” gibi pek çok programla vücudunuzu arındırabilirsiniz. Lüks ve konforlu spa’larda kendinizi şımartabilirsiniz. Denizin faydalı özelliğini kullanan deniz suyu havuzlarında muhteşem bir deneyim sizi bekliyor.

Her iki yılda bir Monako’da düzenlenen Formula 1’de en iyi yarış arabalarının yanı sıra, klasik ve vintage modelleri de görmek mümkün oluyor. Seyahatiniz sırasında Monako’da yapılacak şehir içi F1 ile adrenalinizi yükseltebilirsiniz.

Bahar aylarını renklendiren “Printemps des Arts” festivalinde dünyanın dört bir yanından gelen önemli sanatçıları da izleyebilirsiniz.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..