Almanya Münih ulaşım bilgileri. Bir yerden bir yere nasıl gidilir. Münih hakkında ulaşım bilgilerini aktarmaya çalışacağım. Münih Almanya’nın 3.büyük kenti olup, Bavyera Bölgesi’nin ise en büyük kentidir. İşte Münih ulaşım bilgileri.

Münih’e; THY ile direkt veya Lufthansa ile Frankfurt aktarmalı gidebilirsiniz.

İspanya’nın Madrid kenti havaalanından şehir merkezine ulaşım bilgileri için buradaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Münih Ulaşım Bilgileri: Münih Havaalanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

** Münih Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşabileceğiniz 2 ayrı S Bahn hattı var. Bu hatlar S1 ve S8. Biri batı, biri doğu yönünden Hauptbahnhof ( Merkez tren istasyonuna) ulaşıyor.

** S1 ile hiç aktarma yapmadan, S8 ile ise Ostbahnhof’ da aktarma yaparak merkez tren istasyonuna (Hauptbahnhof) ulaşabilirsiniz. Eğer Hauptbahnhof’da inilecek ise S1 hattını kullanmak çok daha mantıklı.

** S8 kullanıldığı zaman Ostbahnhof’da aktarma sırasında kafa karışıklığı yaşanabiliyor.

** Her iki hat ile de yaklaşık 45 dakika içinde Merkez istasyona ulaşabilirsiniz.

Dönüş sırasında ise mutlaka Flughafen yazılı olan trene / vagona binmeniz gerekiyor. Çünkü S1 hattı bazı seferlerde Neufahrn durağında bazı vagonlarını bölüp başka yöne gönderiyor. Münih S Bahn ve U Bahn haritalarını incelediğinizde bu duruma daha net vakıf olabilirsiniz.

Münih ulaşım

Münih “Airport Daily Ticket” Nedir?

  • Münih havaalanından şehir merkezine gitmek için tren biletini alırken Airport Daily Ticket almanızı tavsiye ederim.
  • Bu bilet ile hem Münih Havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı sağlarsınız hem de ertesi sabah saat 06.00 a dek sınırsız olarak metro ve diğer tren hatlarında kullanabilirsiniz.
  • Havalimanında trene binerken hemen istasyon girişinde bulunan gişeden alabileceğiniz gibi DB (Deutche Bahn) makinalarından da edinebilirsiniz.
  • 1 Kişi 12.40 Euro olup 5 Kişiye kadar olan ve beraber seyahat edecek gruplar için ise oldukça avantajlı grup biletleri de mevcuttur. (5 Kişi için 23.20 Euro)
  • Validate etmenize gerek yoktur. Aldığınız an itibari ile geçerli olur.

Münih ulaşım

Lufthansa Express Bus Nedir?

münih ulaşım rehberi

Münih Havalimanından Şehir Merkezine gitmek için bir diğer yol Lufthansa Express Bus.Lufthansa Express Bus, Münih Havalimanı Terminal 2 den kalkar ve diğer terminallere uğrayıp Hauptbahnofa kadar gider.Tren ile ulaşacağınız aynı noktaya Lufthansa Express Bus ile de ulaşabilirsiniz.Dönüş yolculuğunuzda ise Hauptbahnofun yan tarafından kalkar ve geliş sırasındaki rotayı izleyerek Terminal 2 ye kadar gider.

Bavaria Ticket (Günlük Bavyera Bileti)

Şehirlerarası tren biletleri çok pahalı bu nedenle çok daha hesaplı olan’’Günlük Bavyera Bileti’’ kullanmanızı öneriyorum. Bu bilet bütün Bavyera bölgesinde 1 gün boyunca Metro, otobüs, tramvay ve şehirlerarası bölgesel trenlerde indirimli seyahat imkânı sağlıyor. 1-5 kişi arası tek bir bilet ile çok daha hesaplı bir şekilde seyahat etme imkânı sunar. Bileti Metro istasyonlarındaki ve tren istasyonlarındaki Deutsche Bahn makinalarından satın alabilirsiniz.
Booking.com

Deutche Bahn makinalarının tümünde Türkçe menü mevcut. En önemli kural ilk kullanımınızdan önce bileti kullanacak kişilerin isim ve soyadını yazıp validate etmek. Günlük Bavyera bileti aynı zaman da Münih-Salzburg arası bölgesel tren ulaşımı için ulaşımı için de geçerli. (Salzburg şehri içinde alınan ulaşımlar için geçerli değil)

Bütün bu bilgilerin güncel detaylarına Deutche Bahn ve diğer ilgili web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Booking.com
Önceki İçerikKore Zamanı: Kore Turizm Organizasyonu ve Kore’nin Helal Yemekleri
Sonraki İçerikSeyahat Fotoğrafları Sergisi: Dünyaya Açılan Pencere
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz