Türkiye’de 3 milyondan fazla kişinin sahip olduğu bilinen Müzekart, sahip olduğu kullanıcı portföyü ile bankaların iştahını kabartan bir potansiyele sahipti.

İşte bu potansiyeli kullanma şansı İş Bankası’na nasip oldu. İş bankasına ait Kredi kartları bundan böyle Müzekart özelliği de taşıyacak. İş Bankası Müzekart özellikli kart İş bankası kredi kartı sahipleri bir yıl içerisinde “zamanını kendi başlatacakları” bir ay süreyle Müzekart’ın geçerli olduğu müzeleri ziyaret edebilecekler.

Müzekart Özellikli Kart

Bir aylık süre, müze veya ören yerinde kart sahibinin kartını ilk olarak kullandığı ve ücretsiz giriş yaptığı gün başlıyor ve kart sahibi bu tarihten itibaren bir ay boyunca Müzekart’ın geçerli olduğu müzeleri ücretsiz olarak ziyaret edebiliyor.

Müzekart özellikli kart Maximum Kart ile müze ve ören yerlerine ücretsiz olarak giriş, turnikeli noktalarda İş Bankası’na özel ayrılmış turnikelerden, diğer noktalarda ise POS cihazlarında kartın okutulması yoluyla gerçekleşiyor. Bir aylık süre zarfında aynı müze ve ören yeri yalnızca iki kez ücretsiz olarak ziyaret edilebiliyor. Bu hizmetten İş Bankası’nın Maximiles ve MercedesCard dahil tüm Maximum özellikli kredi kartı sahipleri faydalanabiliyor.

Müzekart
Müzekart’ların kredi kartına dönüşmesi veya “müzekart portföyünün” bankanın kullanımına açılıp açılmayacağını bilmemekle beraber, yeni uygulamanın iyi tarafını görüp ülkemizde Müze ziyaret eden kişi sayısının daha da artmasını diliyorum.

Müze kart ile ziyaret edilecek müze sayısının ise artması tüm gezginlerin dileği!.

İş Bankası Müze kart uygulaması ile ile ilgi aşağıdaki prosüdürleri uyguluyor. Yine de güncel bilgiler için işbankası web sitesini ziyaret etmeyi unutmayın.

Müzekart Özellikli Kart İşbankası Maximum Genel Özellikler

Şimdi İş Bankası kredi kartınızla Müzekart ile giriş yapılan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerini 1 ay boyunca ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’de ilk kez yalnızca İş Bankası Kredi kartınızın sahip olduğu Müzekart özelliği ile her yıl 1 ay süreyle listesi dosim.kulturturizm.gov.tr adresinde yer alan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret edebilirsiniz. Kredi kartınızı müze veya ören yerinde ilk kullandığınız tarihte ücretsiz giriş süreciniz başlayacak ve bu günden başlamak üzere 30. günün sonunda sona erecektir.

Ücretsiz giriş için turnikeli geçiş sistemine dahil olan noktalarda kredi kartınızı turnikelerde okutmanız, turnike bulunmayan müze ve ören yerlerinde ise POS cihazlarından kartınızı okutmanız yeterli olacaktır.

Uygulama Koşulları

1. İş Bankası kredi kartlarının taşıyacağı Müzekart özelliği, her bir takvim yılı içinde 1 aylık süre ile sınırlıdır. 1 aylık süre; İş Bankası kredi kartı sahibinin kredi kartını anlaşma kapsamındaki müze veya ören yerinde ilgili takvim yılı içinde ilk olarak kullandığı ve ücretsiz giriş yaptığı gün başlayacak ve bu günden başlamak üzere 30. günün sonunda sona erecektir. 

2. Bir aylık ücretsiz giriş hakkı her takvim yılının sonunda (31 Aralık) sona erecek olup, ilk giriş tarihinin Aralık ayı ortalarında olması halinde dahi kartın Müzekart özelliği 31 Aralık tarihinde sonlanacak ve kalan giriş hakkı süresi bir sonraki yıla devredilmeyecektir. Örn; 20 Mart 2014 tarihinde kredi kartı ile ilk kez bir müzeye ücretsiz giriş yapan müşterimizin ilgili kredi kartının Müzekart özelliği 18 Nisan 2014 tarihinde; 14 Aralık 2014 tarihinde ilk kez giriş yapan müşterimizin kredi kartının Müzekart özelliği ise 31 Aralık 2014 tarihinde sona erecektir. 

3. Bir aylık süre zarfında aynı müze ve ören yeri azami iki kez ücretsiz ziyaret edilebilecektir. 

4. Uygulamaya ziyaret tarihi itibariyle kullanıma açık, geçerli ve geri ödeme sorunu olmayan İş Bankası kredi kartları dahil olup, Maximum Aidatsız Kartlar, İş’te Üniversiteli Aidatsız Kartlar, Bankamatik Kartları, ön ödemeli kartlar ve Ziraat Bankası Maximum kredi kartları dahil değildir. 

5. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri, müze ve ören yeri girişlerinde İş Bankası kredi kartı sahiplerinin kimlik bilgileri ile kart bilgilerinin uyuşup uyuşmadığını kontrol etmeye, kimlik bilgileri ve kart bilgileri uyuşmayan ziyaretçilerin müze ve ören yerine girişlerine izin vermemeye yetkilidir. 

6. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Müzekart kullanım koşullarında yapılacak değişiklikler İş Bankası kredi kartları için de geçerli olacaktır. 

7. Bankamız kredi kartlarının Müzekart özelliği, mevcut Müzekart uygulamasında olduğu gibi Topkapı Sarayı içerisinde bulunan Harem Dairesi’nde, Aya İrini Anıt Müzesi’nde, Efes Ören Yeri içerisinde bulunan Yamaçevler’de ve Göreme Açık Hava Müzesi’nde bulunan Karanlık Kilise gibi, taşıma kapasitesi düşük olan ve aşırı ziyaretçi yüklenmesi sonucunda tarihi dokusunun muhafaza edilemeyeceği düşünülen yerlerde geçerli değildir.

8. İş Bankası kredi kartlarının Müzekart özelliğinin, kart sahiplerince usulsüz kullanıldığı ve/veya kullanımına izin verildiğinin tespit edilmesi halinde Banka tarafından ilgili kredi kartının Müzekart özelliğinin iptal edilmesi hakkı saklıdır. 

9. Müze ve ören yerlerinden bir ya da bir kaçının bakım, onarım, restorasyon gibi gerekçelerle geçici olarak ziyarete kapanması durumunda, Müzekart özelliğinin geçerli olduğu dönem bu durumdan etkilenmez. 

10. T. İş Bankası A.Ş. ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, söz konusu uygulamanın içeriğinde ve geçerlilik süresinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..