Oldenburg: Almanya’da Bir Şehirde Sonbahar Fotoğrafları

Oldenburg Almanya’da çok şey anlatan bir şehir. Mevsimler birine hüzün yapıştırmışız. Yalnızlık ekleyip, soldurup, sarartmışız. Bir de başına eklediğimiz “son” kelimesi, bu mevsimi ne kadar sevdiğimizi bile gölgede bırakmış. En güzel anların, nefis fotoğrafların, harika şiir ve şarkıların ve belki de en güzel aşkların mevsimi sonbaharı almış bir hüzün gitmiş. Sonbahar Fotoğrafları..

Halbuki sonbahar tadını aldığımız, renklerini farkedebildiğimiz ve havasını soluyabildiğimiz sürece mevsimlerin en sıcağıdır aslında. Sonbaharı bütün enerjisiyle hisseden insanların mutlu olduğu uzak ülkelerde onun renklerini bir gösteri gibi ortalık yerde sergiliyorlar.

Bir mevsim konseptinde kentin bunu hissetmesini sağlamak için yaptıkları ince detaylı işlere gıpta ile bakıyorum. Onları gördüğünüzde doğa ile insanın renkleriyle bir arada nasıl dost olduğunu görüyorsunuz.

Oldenburg Sonbahar Fotoğrafları: Sonbahar Dökülen Yapraktır

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin Oldenburg kentinde sonbaharı güzel kılmak için çalışan insanlar gördüm. Bunun için nasıl mı çalışıyorlar? Dökülen yaprakları temizlemiyorlar mesela. Rüzgarın çeşitli noktalara dağıttıkları dökülen yaprakları ağaçların altına doğru süpürüp yolu süpürüyor ama onları şehirden kaldırmıyorlar. O yaprakların yerinin doğa olduğunu biliyorlar.

oldenburg sonbahar fotoğrafları

Şehrin kocaman kavşaklarında sanki bir orman var. Bu ormanlar(!) adeta şehrin sahiplerine sonbaharın sunumunu yapıyor . Şehrin sahipleri de yaşadıkları dünyanın dengesi olan doğadan kalanlara saygı gösteriyorlar. Oraları yürümek, resim çekmek için kullanıyorlar. Evet hepsi sadece bu kadar.Booking.com

Hayat belki de bu kadar basit işte. Olması gerektiği gibi, birlikte yaşamak ve alış-veriş dengesi. Yok etmemek üzerine kurulu ve “hep almaktan” uzak. Mutlu, sakin ve huzurlu.

YORUM YOK

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..