Gezi Rehberi Seyahat Sitesi

Ören

Mütevazı, Huzur Dolu Bir Tatil Beldesi: Ören

Edremit Körfezi‘nin doğusundaki Burhaniye Ovası‘nın güneyine kurulu Ören, sahili ve konaklama tesisleriyle özellikle yerli turistlerin ilgi odağı durumunda.

Konaklama tesisleri derken tabii ki Bodrum ve Antalya gibi tatil beldelerinin ultra lüks 5 yıldızlı yüzlerce odalı büyük otellerden bahsetmiyoruz. Ören mütevazı ve huzurlu bir yerleşim yeri.

Ören

Ören Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ören nerede ve nasıl gidilir? sorusunun cevabı nereden geldiğinizle alakalı olarak değişse de ulaşımı zor olan bir belde değil Ören.

Ankara’ya 620, İzmir‘e 175, İstanbul‘a 460 (eğer Çanakkale üzerinden gelirseniz) Çanakkale’ye ise 145 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Ören Gezi rehberi

Çanakkaleİzmir karayolu üzerinde bulunan Burhaniye’ye direkt otobüsler bulabilirsiniz.

Ören‘e yaklaşık 4 kilometre mesafede bulunan Burhaniye ile Ören arasında belediye otobüsleri çalışıyor.

En yakın havaalanı ise Edremit Havaalanı.

Gezilecek Yerleri ve Ören Plajı

Ören, yazının başında da dediğimiz gibi mütevazı bir tatil beldesi olmasına rağmen çok fazla kişinin, özellikle yazlık benzeri yerleşimleri için tercih ettikleri noktalardan.

Sahilleri oldukça çekici. Ağustos ve Eylül aylarına denk gelen dönemde düzenlenen Zeytin ve Turizm Festivali“nde oldukça hareketleniyor.

Ören Gezi rehberi

Ören plajı özellikle çok ünlü ve birbuçuk kilometrelik bir yay gibi kıvrılan ve altın kumlu Türkiye‘nin en çekici plajlarından biri.

Antik Mysia bölgesinin en önemli şehirlerinden Adramyttion antik kenti kalıntıları Ören‘in Karataş mevkiinde, hemen sahilin arkasında yer alıyor.

Döneminde  kendi adına sikke basabilme yetkisine sahip bir kent olan Adramyttion‘dan günümüze birçok sikke ulaşmış.

Ayrıca körfez bölgesinin en büyük yat limanı da Ören‘in hemen güneyindeki İskele beldesinde bulunuyor. Burası aynı zamanda sahil balık lokantaları, çay bahçeleri ie sakin bir dinleme merkezi.

Yazar Hakkında

Articles

Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.
Bize Katıl
Birlikte Dünyaları Gezelim!

Birlikte dünyaları gezmek ve seyahat gruplarımız için hemen bize katıl!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir