PAYLAŞ

Örümcek Ormanları bugüne kadar çok fazla ismini duymadığımız yerler arasında bulunuyor. Belki eksiklik bizde belki de bunu duyuramayanlarda. Kimbilir? Ama ne önemi var ki! Artık haberimiz var işte!

Örümcek Ormanları ve Kürtün Gezisi

Avrupa’nın boylarıyla övünülebilecek, Kafkasya coğrafyasının yine en boylu ve çapı geniş Ladin ağaçları nerede? Belki biliyorsunuz.. Belki de hiçbir zaman aklınıza gelmedi böyle bir soruya cevap aramak! Ya da İsviçre, Finlandiya gibi bir kaç fikir üretip duracaksınız.

Tam beşyüz yaşlarındaki Ladinlerin, Göknarların ormanları nerede sorusunun cevabını çok uzaklarda aramayın. Çünkü bu ormanlar ülkemizde bulunuyor.

Hem de bugüne kadar tanıtımı ile çok fazla ön plana çıkmayan bir ilimizde. Gümüşhane’de! İnanılmaz bir sıklıkta Kestane, Kızılağaç, Ihlamur, Gürgen ve Kayın gibi yılın her mevsiminde doğayı rengarenk boyayan, Örümcek Ormanları‘ndan bahsediyorum.

örümcek ormanları

Ormanın ismi ve güzelliği çok sık olmasından ve sanki işleme yapılırcasına yerleşmiş, dimdik duran, upuzun ağaçların estetiğinden geliyor.

Gümüşhane merkeze yaklaşık olarak 60 kilometre uzaklıkta bulunan Kürtün ilçesinin sınırlarındaki bu güzellikleri keşfetmek için daha fazla beklemeyin. En kısa zamanda yolunuzu ve rotanızı Karadeniz’e doğru çizin ve Kürtün’de yeşilliklerin arasına dalın.

Asırlardır yaşayan bu güzelliklerin, daha asırlarca yaşamasına dikkat ederek gezin..

Not: Resimler Gümüşhane ve Kürtün tanıtım sitelerinden sağlanmıştır.

örümcek ormanları

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..