Özellikle sık seyahat edenlerin otellerle ilişkisi(!) malum. Ancak bir de otellerde insanların ortaya çıkardıkları bazı davranışlar var ki bunları bilim insanları incelemeye almışlar. Araştırmanın sonucunda ortaya çıkan en önemli şeylerden birinin “çocukluktan beri evde birşeyler yapmasına izin verilmeyen ve kısıtlanmış bir çocukluk geçirenlerin hala evlerinden çok daha anonim sayılabilecek başka bir ortamda aklındakileri yapma isteği” olması sanki pek tehlikeli gibi! Yine araştırmaya göre özellikle ünlülerin ve zenginlerin ortaya çıkardıkları otel skandalları sonucunda, bunun psikolojik nedeninin “Ben ne tür bir şımarıklık yapsam dahi, faturayı ödedikten sonra temize çıkarım” düşüncesi olduğu ortaya çıkmış.

Otel Skandalları

Ayrıca yine uzmanlar otel odalarında çıkarılan rezaletleri sınıflandırmışlar. Kategoriler arasında neler yok ki! Uyuşturucu alemlerinden tek veya kalabalık halinde çıplak yakalanmalara, oda tahribatlarından sonu ölümle sonuçlanacak kavgalara ve mafya hesaplaşmalarına, hatta cinayetlere kadar birçok kategori oluşturulmuş.

otel skandalları

Kısaca oteller tatil, dinlenme ya da en basit haliyle “barınma” ihtiyacının çok ötesinde serbestlik dozunun ayarlanamadığı yerler haline gelebiliyor. İşte kayıtlara geçmiş olan ünlüler ve sonları genellikle “rezillik” olarak biten Otel Skandalları

Guns’n Roses ve Tabii ki Axl Rose!

November Rain’den Sweet Child O’mine’a kadar melodileri kulaklarımdan gitmeyen Guns’n Roses’ın herşeylerinden bir tanesi(!) olan Axl Rose’un barbekü partisi listenin en başında yer alıyor.

otel skandalları ünlüler

Şu anda Andaz West Hollywood olarak hizmet veren eski Hyatt House’un balkonunda düzenlediği barbeküye LA itfaiyesi müdahale etmişti.

O sırada Axl, otelin önünde toplanmış olan meraklılara ve hayranlarına ızgara et fırlatmakla meşguldü.

Alice Cooper ve Boğa Yılanı

Madem rock starlarla başladım öyle devam edeyim. 1970’li yıllar sürerken rock fırtınasının sert esen, şöhretinin doruklarına tırmanmaya başlayan Alice Cooper, Londra‘da bulunan Porto Bello Hotel’de odasında bulunan küvetin içinde bir boğa yılanı besliyordu.

Michael Jackson ve Unutulmaz Sahne

Sıra geldi en medyatik olanlarından birine. Bu çok ünlü bir sahne ve muhtemelen hatırlayacaksınız.

Berlin‘de bulunan Kempinski Adlon Hotel’de lüks bir suitte kalan Michael Jackson, küçük oğlu Prince Michael’ı aşağıda bulunan hayranlarını selamlarken pencereden aşağı sarkıttı. Bu olayın Michael Jackson tarafından neden yapıldığı sır gibi kalsa da Kempinski Adlon için pek iyi bir reklam oldu.

John Wayne ve İneği

Otel odalarında sadece Alice Cooper bir hayvan beslemiyordu. Ünlü oyuncu John Wayne her gün taze süt içebilmek için Los Angeles’da bulunan Sunset Tower Hotel’in balkonunda bir inek besliyordu. O dönemde bu konu büyük olaylar olmuştu.

Listede Türkiye’den Metin Akpınar

Ülkemizden bir örnekle bitirelim. 2000 yılında Metin Akpınar, Altın Portakal Film Festivali sırasında kaldığı Antalya‘daki bir otelin (O dönemde Falez Otel) balkonunda çırılçıplak cep telefonuyla konuşurken objektiflere yakalanmıştı.

O kadar çok detaylı(!) başka başka olaylar var ki birçoğundan burada bahsedemiyorum!

Ayrıca altın kuralı da unutmayalım. Otellerde olan birçok şey, turizmin altın kuralı “gizlilik” ilkesi nedeniyle saklı kalıyor. Ya da çok yayılmıyor diyelim!

Booking.com
Önceki İçerikYürüyerek Prag Turu Yapın Şehirin Tadını Çıkarın
Sonraki İçerikİstanbul Modern: İstanbul’a Değer Katan Keyif Dolu Bir Müze
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz