Palandöken Kayak Merkezi’nin ilk oteli Dedeman Hotels & Resorts International, Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge otelleri ile yılbaşı tatili yapmak isteyenlere ve kayak severlere keyifli bir tatil vaat ediyor. Dağın eteğindeki konumu ve Teleski Cafe, disko, kayak odakları ve mini club gibi birçok kullanım alanı ile büyüleyici bir atmosferde keyifli bir tatil sunan Dedeman otelleri, 1 Aralık’ta başlayan 28. kış sezonunda yılbaşı etkinlikleriyle de misafirlerine özel anlar yaşatmayı planlıyor.

dedeman palandöken

Dedeman Palandöken’de Yılbaşı

Dedeman Palandöken yılbaşında konaklayacak olan misafirlerine harika bir gala programı sunuyor. Canlı müzik, zengin gala menüsü, limitsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecek servisi, sürpriz hediyeler gibi birçok aktiviteyi otelde konaklayan tüm misafirleriyle ücretsiz olarak buluşturan Dedeman Palandöken, misafirlerinin yılbaşı gecesini benzersiz kılmayı hedefliyor.

Dedeman Palandöken Yılbaşı

Dedeman hizmetinin yanı sıra lokasyonu nedeniyle de yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihlerinden olan Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge, misafirlerine Erzurum‘un güneyinde bulunan, 3 bin 176 metre yüksekliğindeki Palandöken’de eşsiz bir yılbaşı tatil imkânı sunuyor. Kış sezonunda 5 ay boyunca kayak yapmaya elverişli yapısı, kar kalitesi ve uzun pistleri ile dünyanın en önemli kayak merkezlerinden biri konumunda yer alan, dünyanın en uzun ve dik pistlerinin bulunduğu Palandöken, aynı anda 12 bin kişiye kayak yapma imkanı sunarken, her seviyedeki kayak severi misafir ediyor.

Palandöken Dağı‘nın direkt eteklerinde konumlanmış olan Dedeman Palandöken, dağın görkemli ve etkileyici görüntüsünü seyretme imkânı sağlayan ve geçtiğimiz sezon yenilenen Teleski Cafe’sinin yanı sıra disko, kayak odaları, mini club ve oyun alanları gibi farklı mekânları ile yetişkinlerden çocuklara kadar tüm misafirlerine benzersiz bir tatil sunuyor.

dedeman Palandöken Pistleri

Palandöken’in karlı yamaçlarında yer alan ve Palandöken Dağı’nın ilk butik oteli olan Dedeman Palandöken Ski Lodge ise kayak pistlerine 30 metre, Palandöken zirvesine 1000 metre mesafe uzaklıkta misafirlerini ağırlıyor.

Kayak pistlerinin tam ortasında yer alan Dedeman Palandöken, 28’inci sezonunda “Tam Pansiyon Plus” konsepti ile açık büfe sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği, kalınan gece sayısı kadar “skipass” temini, 3 gece ve üzeri konaklamalarda havalimanı ile otel arası transfer hizmetleriyle konuklarına özel imkânlar sunuyor. Palandöken’in ve telesiyejlerin başlangıç noktasında yer alan Dedeman Palandöken Ski Lodge, yerli ve yabancı misafirlerinin ihtiyaçları doğrultusunda oda kahvaltısı ve yarım pansiyon konseptiyle yılın her ayı hizmet vererek kültür turu, yüksek irtifa kampı ve şirket etkinliklerine de ev sahipliği yapıyor.

Doğu’nun İncisi Erzurum’da Güvenli Konaklama Deneyimi

Dedeman Palandöken ve Dedeman Palandöken Ski Lodge, misafirlerine Palandöken Kayak Merkezi’nde alp disiplini ve snowboard için son derece uygun pistler, 8 kilometrelik aydınlatmalı pistlerde gece kayağı, yamaç paraşütü, dağcılık, yapay buz tırmanış kulesi, zeplin gibi çeşitli alternatifleri sunmanın yanında bölgede gerçekleşen konaklamalı ve konaklamasız toplantı organizasyonlarına ve düğünlere de ev sahipliği yapıyor. Dedeman Palandöken ve Dedeman Ski Lodge Palandöken, pandemi özelinde hayata geçirdiği “Güvende Kal” önlemleri ve “Güvenli Turizm Sertifikası” ile de misafirlerine güvenli bir konaklama deneyimi vaat ediyor.

Dedeman ErzurumYılbaşı Tatilinin Gözdesi Palandöken Kayak Merkezi 

Bundan 28 yıl önce “Kış Turizm Merkezi” ilan edilen ve 70 kilometre uzunluğunda, 25 kilometre genişliğinde bir alanı kapsayan Palandöken Dağları, uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapıyor. New York Times gazetesi tarafından da dünyanın en iyi 18’inci kayak merkezi olarak gösterilen Palandöken Kayak Merkezi’nde slalom ve büyük slalom yarışmaları için Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) tarafından tescilli iki pist bulunuyor. Bu pistlerden biri ise 2019 yılının Aralık ayında bölgenin ilk turizm yatırımcısı olan Dedeman markasının lideri merhum Murat Dedeman’ın ismini taşıyor.

Palandöken Kayak Merkezi’nde; 10 telesiyej, 1 teleski, 2 baby lift, 1 gondol liftin hizmet verdiği ve 7 kolay, 8 orta, profesyonel ve 4 doğal pistin yer aldığı Palandöken’de, 125 metre uzunluğunda atlama kuleleri, curling ve buz hokeyi sporları için tesis ve salonlar da bulunuyor. Ayrıca 8 Km’lik aydınlatmalı pistleriyle misafirlerine gece kayağı olanağı da sunuyor.

Booking.com
Önceki İçerikSağanak Yağış Altında Turkcell Vadi Pentagram Konseri
Sonraki İçerikGrand Hyatt İstanbul Yılbaşı Programı ve Fiyatları
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz