Küçük ve butik oteller son yıllarda gezginlerin gözdesi haline geldi. Dünyanın dört bir yanında çok keyifli küçük ve butik oteller bulunuyor. Balkanların yıldızı parlayan gözde tatil ülkesi Karadağ da konfor, romantizm ve huzur dolu butik otellere ev sahipliği yapıyor. Anlayacağınız; balkanların küçük ve yeni ülkesi Karadağ, harika doğasını süslediği konaklama alternatifleri ile de Adriyatik kıyılarında önemli bir tatil destinasyonu haline geli

Karadağ’da Keyifli Bir Konaklama Alternitifi Palazzo Radomiri

En iyi butik oteller

Karadağ’ın “high” merkezi Kotor’da bulunan Palazzo Radomiri, Budva ve Kotor’da peşi sıra açılan ve ülkemizden de aşina olduğumuz büyük resort zihniyetinin çok dışında yer alan otellerden biri.

On sekizinci yüzyıldan kalma barok bir saraydan 10 odalı küçük bir otele dönüştürülen Palazzo Radomiri, ülkeye ismini veren dağlarla çevrili bulunan körfezin kıyısındaki eski bir balıkçı kasabasında yer alıyor.

En İyi Butik Oteller

Algılanabilir ve Katlanılabilir Konfor!

Profesyonel iş hayatımda “algılanabilir ve katlanılabilir konfor” diye bir kavramım var. Nedir bu? Aslına bakarsanız içeriği çok geniş olmasına rağmen fikir vermesi açısından bunu kısaca şöyle açıklayabilirim; “Lüks ve konfor arasında sadeliği “kalite” olarak yansıtan ve “dinginliği” öne çıkaran -yani yormayan ve bunaltmayan-, siz mekandayken gözünüze batmadan bir rahatlık veren ve sanki orada yokmuş gibi hissettiren bir konfor”.

İşte son dönemlerde yukarıda kısaca açıklamaya çalıştığım tarzı yansıtan ve ve bu hisleri aktarmaya yönelik çok başarılı konaklama projelerine rastlıyorum.

Palazzo Radomiri

Tahmin ettiğiniz gibi bu özel oteller belirli bir fiyatın üzerinde bile olsalar (gerçekçi olmak gerekirse kur farkına rağmen yurtdışında olanlar bizimkilere göre daha mantıklı bir fiyat aralığında seyrediyorlar!) aldıkları ücretin karşılığını kesinlikle veriyorlar.

Palazzo Radomiri Deneyimi

Karadağ’ın keyifli tesisleri arasında yer alan Palazzo Radomiri’yi ilk gördüğümde ben de altın varaklı mobilyalardan hoşlanmadığım için itici bulmuştum! Ama sadece bir gece kalmak, havasını solumak ve bu atmosferde uyanmak işte bütün bu itici gelen olumsuzluğu bir kenarda bıraktı.

Çünkü bu tesiste, Palazzo Radomiri isminden gelen “saray” gösterişinin sergilediği ihtişam, sadece tarihi bir doku olarak kalıyor.

En İyi Butik Oteller

Palazzo Radomiri’nin basit bir felsefesi bulunuyor. Otelin işletmecileri bunu şu şekilde dile getirmişler; “Bu oteli inşa etme projesine başladığımızdan beri amacımız, arkadaşlarımızın içinde kalmak isteyeceği bir ev yaratmaktı. Muhteşem çevre, ev benzeri atmosfer, sade lüks, özenle seçilmiş yerel antikalar, geleneksel misafirperverlik, samimi ve verimli hizmet ile kalabalık noktalardan uzakta sakin bir yer, ancak en önemli turistik yerlere kısa bir mesafede yer alması”.

Palazzo Radomiri Kotor Otelleri

Gerçekten de otele girdiğiniz andan itibaren kendiniz uzun süredir arkadaşlarınızla onların evinde kalıyormuş gibi rahat hissetmeye başlıyorsunuz. Bu küçük ülkeye göre geniş ve boş alanlarınız var. Yalnız kalıp ve rahatlayabileceğiniz, belki satranç oynayabileceğiniz veya etrafta kimse yokmuş gibi kitap okuyup kahvenizi yudumlayabileceğiniz birçok rahat köşe bulunuyor.

Ancak özel bir şey ayarlamak isterseniz de otel resepsiyonuna bildirmeniz yeterli oluyor. Palazzo Radomiri’de siz istemezseniz kimse sizi rahatsız etmiyor.

En İyi Butik Oteller

Otelin İlginç Tarihi Hikayesi

Palazzo Radomiri otelinin tarihi öyküsü de oldukça ilgi çekici.

1420’den 1797’ye kadar Kotor Körfezi olarak isimlendirilen (Boka Kotorska) Kotor’da (İtalyanca Bocche di Cattaro) hüküm süren Venedik Cumhuriyeti, ticaret ve denizcilikle bölgeye zenginlik, iyi bir yaşam tarzı ve refah getirmiş. Bu sahiller öyle büyük bir ticaret filosuna sahiplermiş ki, 18. yüzyılda Kotor sakinleri 300’den fazla ticari gemiye ev sahipliği yapıyorlarmış. Denizcilikleri ve cesaretleri dolayısıyla akdenizde iyi bilinen ve saygı gören bu şehrin insanlarının birçoğu da gemilerin sahibi veya kaptanıymış.

Karadağ Otelleri Palazzo Radomiri

İşte Palazzo Radomiri otelin binası da üyelerinin birçoğu armatör ve kaptanlardan oluşan zengin bir aileye aitmiş. Bina, başlangıçta Venedik Cumhuriyeti döneminde Kotor bölgesindeki en zengin ailelerden biri olan Radimiri için bir konut kompleksi olarak inşa edilmiş. Yerel haritaların oldukça profesyonel bir şekilde oluşturulduğu bu dönemde, bu ailenin ikametgahının konumu, en ünlü Venedikli coğrafyacı ve haritacı Coronelli Vincenzo Maria tarafından 1688’de bir haritada gösterilmiş ve bölgede Radomiri olarak adlandırılmış. Bu haritanın bir kopyası halen otelin bir duvarında asılı bulunuyor ve orijinali de Kotor’un eski kentindeki Denizcilik Müzesi‘nde yer alıyor.

Palazzo Radomiri Nerede ve Nasıl Gidilir?

Palazzo Radomiri, Kotor körfezinin sahilinde, Dobrota denilen küçük bir yerde ve ulaşım için ideal bir konumda yer alıyor.

Otel, günümüzde geçmişten kalan en iyi ortaçağ kentlerinden biri olarak gösterilen Kotor’un eski şehir merkezi olarak da bilinen ana merkeze yürüme mesafesinde bulunuyor. Ayrıca Karadağ‘ın birçok etkileyici ve ünlü yerleşim yerine araba veya sahil boyunca bir tekne ile kısa bir zamanda ulaşabiliyorsunuz.

Kotor’un antik surlarından sadece 4 kilometre uzaklıkta bulunan otelin konumu için, şehir hayatının gürültüsünden ve karmaşasından bir sığınak gibi hissettirecek kadar uzakta yer alıyor hissi verse de kısa bir yürüyüşle çevre kasabaların hareketli yaşamının yanıbaşında diyebiliriz.

Türkçe’ye “iyilik” olarak çevrilebilecek olan Dobrota, yüzyıllardan beri yerel soyluların ve ünlü kaptanların aile evlerini inşa ettikleri ve bu nefis koy boyunca uzanan, Kotor’un zengin bir banliyö bölgesi olarak biliniyor. Deniz kıyısı boyunca dizili olan çok sayıda küçük taş iskele, eski konak ve sarayların yanında bir yürüyüş bölgede yapılacak en keyifli aktiviteler arasında yer alıyor.

Kotor Palazzo Radomiri

Palazzo Radomiri’de bir tatil planlarsanız, küçük bir tekne ile Kotor’un muhteşem körfezinde turlayıp, son yıllarda buradan ev alan ünlüleri denizden selamlamayı unutmayın!

Yöreye özgü bir çok yiyecek ve içecek arasında da tercihlerinizi karşılayabilecek bir noktada bulunan Palazzo Radomiri, duvarlarından bahçesine, odalarından manzarası ve verdiği huzura kadar aldığının karşılığını sonuna kadar veriyor.

Palazzo Radomiri Karadağ Otelleri Fiyatları Burada

En İyi Butik Oteller

Palazzo Radomiri

Dobrota 220 Kotor, Montenegro

Tel: +382(0)32 333 172
Fax: +382(0)32 333 176
E-mail: info@palazzoradomiri.com

En iyi butik oteller

Booking.com
Önceki İçerikButik Oteller Kavramınız Değişecek – Domaine de Rochevilaine
Sonraki İçerik30 Dakikada Baştan Başa Hatay Vlog
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz