PAYLAŞ

Fransa’nın Fransa’dan ünlü başkenti Paris, yıllardır milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çekmesine rağmen gezilmesi görülmesi gereken kentler listesinin başından inmiyor. Başarılı bir şehir pazarlaması yapılmasının yanında, kentin korunan değerleri ve yaratılan cazibe merkezlerinin de elbette çok büyük bir önemi var. Neyse ki yazmak istediğim Paris’in tanıtımından bahsetmek değil. Champs-Élysées (veya bizdeki ismiyle Şanzelize!) caddesi üzerinde bulunan ve meraklıları için Paris gezilecek sıradışı yerler listesinin başına koyduğum Paris’in Otomobil Mağazaları‘ndan bahsetmek istiyorum bu defa. 

Paris Gezilecek Sıradışı Yerler – Otomobil Mağazaları

Nasıl Paris Fransa’ya gidenlerin görmesi gereken yerlerdense, Champs-Élysées caddesi veya bulvarı da Paris’e gelenlerin mutlaka gördükleri yerlerden en önde geleni. Bulvar üzerinde yürürken turistlerin yoğunluğundan neredeyse bir tane bile Fransıza bile rastlayamadığınız bu ünlü cadde üzerinde bulunan nefis konseptli mağazalar var. Mağaza derken kılık kıyafet, eğlence, yiyecek veya içecek mekanlarından değil, konsept otomobil markalarının prestij mağazalarından bahsediyorum.

Citroen Paris gezilecek sıradışı yerlerParis gezilecek sıradışı yerler Renault Citroen Paris Mağazası

Dünyanın en önemli ve en çok turist çeken caddelerinden olan ve kiraları dudak uçuklatan Champs-Élysées bulvarı üzerinde bir çok markanın prestij dükkanları yer alıyor. İşte otomobil markaları da bu fırsatı tepmeden peşi sıra açtıkları ve çeşitli konseptler içeren mağazalarda kendi ürünlerini, tasarımlarını ve geçmişe ait bir takım örneklerle geleceğin konsept ürünlerini de sergiliyorlar.

Paris gezilecek sıradışı yerlerRenault Paris MağazasıCitroen Paris Mağazası2Otomobil Markalarının Eğlence Merkezleri

Bunlar dışında otomobil markalarının veya o markalara ait modellerin isimlerinin bulunduğu, parfümden saate, t-shirt’den bisiklete kadar bir çok yan ürünün de satışını gerçekleştiriyorlar.

Cadde üzerinde Mercedes, Renault, Citroen, Peugeot, Toyota gibi markaların devasa dükkanlarının bazıları küçük eğlence bir merkezi gibi.

Birçok aktivitenin ve çeşitli görsel efektlerin yer alığı mağazalardan içerisinde en fazla hareket olanı Citroen mağazası. Mağazada kurulu bir kapalı kaydırakta, mağazanın en üst katı ile bodrum kat arasında bir hız turu gerçekleştirebiliyor, hızla giden bir aracın ses ve rüzgar simülasyonuna katılabiliyorsunuz. Yine Citroen ve Renault mağazalarında hatıra fotoğraflar da çektirebiliyor ve resimlerin çıktılarını alıp veya mailinize gönderebiliyorsunuz.

Dizayn ve konseptleri gerçekten ilgi çekici olan mağazaları yolunuz Paris’e düştüğünde mutlaka ziyaret edin.

Paris gezilecek sıradışı yerler citroenCitroen Paris Mağazası 3Peugeot Paris Mağazası

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here