Leipzig’de konaklamak için tercih edeceğiniz çok iyi bir otel arıyorsanız size önerim Penta Hotels Leipzig olacak. Penta, oldukça keyifli ve konforlu dizayn edilmiş tarz bir otel. Bunu otele girer girmez hissediyorsunuz.

İnce Bir Tarz Penta Hotels Leipzig

Penta otelin öncelikle harika bir lobby’si var. Resepsiyonun oldukça ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Bildiğimiz resepsiyonlardan farklı bir şekilde dizayn edilmiş olan resepsiyon, aynı zamanda bar olarak hizmet veriyor. Etraf rengarenk ışıklarla ve parıldayan dekorlarla dolu. Personelin böyle bir otelde keyifle çalıştığını da daha buradayken hissedebiliyorsunuz. Herkes eğlenceli ve işini severek yapıyor ya da en azından öyle davranıyor.

Leipzig gezi rehberi Penta hotels leipzig Penta hotels leipzig Leipzig Gezi Rehberi Penta hotels leipzig

Resepsiyonun çevresindeki geniş alanın bir bölümünde okuma bölümü oluşturulmuş. Ortada bulunan bir sütunu çevreleyen küçük bir kütüphanenin çevresine nefis oturma grupları hazılamışlar. Hemen arka tarafında kafe tarzı uzun masalarında bulunduğu bir bölüm yapmışlar . Burada isteyen birşeyler yiyip içiyor, isteyen bilgisayarında çalışıyor. Resepsiyonun sağ tarafında bistro benzeri büyük bar tabureli oturma grupları da sabah kahvaltısı ve yine snack birşeyler atıştırmak isteyenler için dizayn edilmiş.

Penta hotels leipzig Leipzig Penta hotels leipzig

Kahvaltı derken de otelin kahvaltısının özellikle Almanya ve Avrupa’daki birçok benzeri otele göre çok çeşitli ve doyurucu olduğunu söyleyebilirim. Kahveleri ve harika kahve kupaları da oteli sevmem de oldukça önemli bir rol oynadı! Penta hotelin resepsiyon katında bulunan tuvaletleri de ilgi çekici şekilde tasarlanmış. Eğlence otelin her yerinde anlayacağınız.

Leipzig gezi rehberi Penta hotels leipzig

Penta Hotel odalarıyla da ilgi çekici. Odaların yeterli bir büyüklüğü, iç rahatlatıcı bir konforu var. Abartı olmayan renkli bir dizayn kullanılarak otelin bir çok konsepti harmanlaması sağlanmış. Penta Hotel biraz hip, biraz şehirli, biraz konforlu ve çokca rahatlık veren nefis bir tesis. Şehre yakınlığı, merkezi konumu da ciddi bir puan benim için.

Penta Hotel Leipzig için alternatif fiyatlara buradan ulaşabilirsiniz.

Leipzig’e gelirseniz ve bütçe planınıza uyuyorsa Penta Hotel tercihleriniz arasında olsun. Keyifli olacak!

Leipzig kalinacak oteller Penta hotels leipzig Leipzig gezi rehberi penta hotel gece

Booking.com
Önceki İçerikLeipzig Gezi Rehberi: Almanya’nın Nefis Kenti Leipzig’e Nasıl Gidilir Ne Yapılır?
Sonraki İçerikLeipzig Gezisi: Augustus Meydanı ve Panorama Tower
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz