İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı‘na yakın bir şehir otelindeyim bu defa. İstanbul’un onca oteli arasında en keyif veren oteller listesine girebilecek bir otel. Bana göre Radisson Blu Tuzla veya kurumsal(!) ismiyle Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla!

Radisson Blu Tuzla

Tatil anlamı yüklenmiş ama aslında iş yaşamından soluklanmak için verilen kısa aralıklar artık ruhumuzu kandırmaktan öteye geçmiyor.

Büyüyen şehirlerde yaşamanın en büyük keyfinin günlük koşturmaca sırasında elinde bulunan kağıt bardak içindeki kahveye indirgendiği bu zamanlarda küçük kaçışlar olağan bir ihtiyaç haline geldi. Belki de artık hızına bir isim vermekte zorlandığımız ve aslında nedenlerine cevaplar bulamadığımız “günlük yaşam” farkında olmadığımız ağırlıkları üzerimize yükleyip yorgunluklarını bedenimize sarıyor.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

İstanbul, bizler için yıllardır büyük bir kent olmasına rağmen özellikle son 20 yıldır birçok alandaki gelişimlerin sonucunda dünyanın da önemli kentlerinden biri haline geldi.

Birbiri ardına açılan ve farklı konseptlerde hizmetler vererek farklı hizmetler sunan tesislere, dünyaca ünlü zincir oteller de katılıyor.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Tuzla, benim için İstanbul’un ulaşımının bu kadar imkana sahip olmadığı, beton kulelerin dikilmediği günlere ait tekneyle yazın uğranılan, eğlencesi ve lezzetli restoranları ile iyi vakit geçirilebilecek hoş bir yerdi.

Sonrasında aralara eklenen birçok durak, İstanbul’un açılan ikinci havalimanı ve gelişen kentin yayılmasıyla çevresindeki birçok semtle birleşip mesafeleri kısa hale getirdi.

Bunlar geçtiğimiz günlerde Tuzla’da açılan dünyanın önemli zincir şehir otellerinden biri olan Radisson Blu Tuzla‘ya konaklamaya geldiğimde aklımdan geçen birkaç şeydi.

Radisson Blu Tuzla Ya da Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla!

Sabiha Gökçen Havalimanı‘nın hemen yakınlarında bulunan otel, İstanbul’un keşmekeşinin henüz(!) dışında kalmış ender bir bölgede olduğu düşünüldüğünde, ağır günlük yaşamın bu kadar yakınında tatlı bir sürpriz oluyor.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Binanın, bölgede göze batmayan mimarisi içinde sakladıklarını çok fazla dışarıya vurmuyor.

Profesyonel yaşamımdan dolayı otellerde çok fazla konaklama yapmak durumunda kaldığımdan, otellerin abartılmış çekici noktalarından çok temel ihtiyaç ve gereksinimlerimi beni yormadan karşılamasına, küçük hesaplarla uğraşarak “cost düşürme” virüsüne yakalanmamış olmalarına, iyi bir dinlenme ve rahat bir konaklamaya imkan sağlamasına önem veririm.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Birde sizi bile şaşırtabilecek ufak detayları varsa -ki bu kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir- o otel için güzel şeyler yazılıp, çizilebilir.

Radisson Blu Tuzla’nın Spa’sı

Tanımlamak gerekirse; Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla iyi bir Spa merkezi olan bir şehir oteli.

Ancak Spa merkezine gerçekten ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Oldukça geniş sayılabilecek ölçülerde, tam 4 bin metrekarelik bir alana yayılan SPA merkezi kapalı havuzdan zen bahçesine, bakım ve masaj salonlarından klasik anlamdaki Türk hamamına ve buhar odalarına kadar çeşitlenen olanaklara sahip.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Radisson Blu Tuzla’nın en büyük artılarından olduğunu düşündüğüm SPA merkezini uzman ve ilgili bir ekip işletiyor.

Radisson Blu Tuzla’ya gitmek için birçok bahane bulabilirsiniz. Radisson Blu Tuzla bu bahanelere, hafta sonu dinlenmelerinden havalimanı yorgunluklarına, şehirden kaçamak yapmak isteyenlerden iyi bir SPA deneyimi gerçekleştirmek isteyenlere ve M.I.C.E olanaklarından faydalanmak amacındaki şirketler gibi birçok alternatifle yardımcı oluyor.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla Odalarda Türk Hamamı

Radisson Blu Tuzla odalarında Türk hamamından esinlenerek dizayn edilen banyolar bulunuyor.

İyi bir uyku için oldukça keyifli bir konfor sunan yatakları ve geniş pencereleri ile gün ışığını sakınmayan tasarım da benim hoşuma giden detaylardan oldu.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Küçük detaylardan kaçınılmayan bir oda set-up’ına sahip olan Radisson Blu Tuzla oda konusunda rahat olmanızı vadediyor.

İlk yerleştiğim odanın, TV sisteminin çalışmaması nedeniyle otelin dolu olmasını da düşünerek müdahale süreleri oldukça etkileyici idi. Odamın televizyonunu çalıştırmayı başaramadılar ancak yoğunluğa rağmen odamı değiştirdiler.

Bir başka önemli detay da, unuttuğum bir eşya için otelden çıktıktan sonra aradığımda ilgilenip, ödemeli(!) de olsa kargoyla acilen bana iletmeleriydi. Bu harikaydı. Bu konuyla ilgili fazla sayıda olumsuz tecrübesi olan biri olarak sadece bu konu bile Radisson Blu Tuzla’ya önemli bir bakış açısı, servis ve CRM puanı kazandırıyor.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Açık büfe kahvaltı ve A-la Carte restaurantları da oldukça lezzetli seçenekler sunuyor. Bu konuyla ilgili deneyimlerimi kesfet.tv tematik yayını KendimYedim.com‘da okuyabilirsiniz.

Aklınızda sizi yoran sorunları bıraktırmayacak iyi bir servis sunmaya çalışan Radisson Blu Tuzla personeli, kapıdan girdiğinizden itibaren ilgili tavırları ile bunu size hissettiriyorlar.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Rezervasyon için seyahat acentalarını, online rezervasyon sitelerini kullanabileceğiniz gibi direkt rezervasyon için 0216 560 60 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Radisson Blu Hotel & Spa Tuzla

Çamlıbelde Sitesi Hasan Tokatlı Sokak No.13 Aydınlı – 34953 – İstanbul

Booking.com
Önceki İçerikToledo Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Sonraki İçerikOaxaca Günlüğü Oliver Sacks: Ufuk Açıcı Bir Yolculuk Kitabı
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz