PAYLAŞ

Eğer koleksiyon meraklısıysanız ve aynı zamanda da müze gezerek eski objeleri incelemeyi seviyorsanız bir gününüzü mutlaka Rahmi Koç Müzesine ayırmalısınız. Rahmi Koç müzesi İstanbul’un Hasköy semtinde bulunuyor. Rahmi Koç Müzesi giriş, ulaşım ve diğer detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi Giriş

Rahmi Koç Müzesi Ulaşım

Çeşitli şekillerde ulaşıma açık bir bölge lakin gidip gelirken biraz da deniz havası alalım ve değişik bir vapur hattını tecrübe edelim derseniz, Haliç hattı vapurları ile -Üsküdar-Eyüp- müzeye ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Haliç hattı Üsküdar, Karaköy, Eminönü, Kasımpaşa, Hasköy, Ayvansaray, Sütlüce, Eyüp şeklinde bir rota izliyor. Biz de Rahmi Koç Müzesi’ne gidişimizde bu hattı kullandık.

Üsküdar’dan Haliç hattı vapuruna binip Hasköy’de indik. Hasköy iskelesinde indikten sonra 5 dakikalık bir yürüyüş ile müzeye varabiliyorsunuz. Vapurdan inmiş olduğunuz iskele bir parkın kıyısında. Rahmi Koç Müzesi’ne ulaşmak için parktan caddeye çıkınca sola dönmeniz ve 50 m kadar düz yürümeniz yeterli.

Rahmi Koç Müzesi giriş

Rahmi Koç Müzesi’ne otobüs ile gitmek isterseniz “Kırmızı Minare Durağı” inilecek olan otobüs durağı olup, geliş yönünüze bağlı olarak müze girişinin hemen yanı ve karşısında bulunuyor.

47  Eminönü – Yeşilpınar

47E Eminönü – Binevler

47Ç Eminönü – Güzeltepe

47N Eminönü – Nur Sitesi

54HT Hasköy – Taksim – Mecidiyeköy

54HŞ Hasköy – Şişli – Taksim

36T  Taksim – Cebeci

Hatları otobüsleri vasıtası ile Rahmi koç Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi giriş

*Metrobüs ile de Halıcıoğlu durağında inerek müzeye ulaşabilirsiniz.

Rahmi Koç Müzesi Giriş Ücretleri ve Ziyaret Günleri

Müze, Pazartesi günleri hariç her gün ziyarete açık olup, 10.00 itibari ile giriş yapabilirsiniz.

Müze Giriş: Normal 15 TL – Öğrenci 6 TL

Denizaltı Giriş: Normal 7 TL – Öğrenci 5TL

Keşif Küresi Giriş: Normal 2 TL – Öğrenci 2 TL

Önemli Not : Müzeye giriş sırasında bilet aldığınız noktadan Denizaltı ve Keşif Küresi için de ayrıca bilet almanız lazım. Her ikisi için de 40 dakikada bir kez seans düzenleniyor. “Ben geldim denizaltıyı gezeceğim” olayı yok. Hangi seans için bilet aldıysanız o seansa katılmanız lazım. Bu durum sadece Denizaltı ve Keşif Küresi için geçerli.

Rahmi Koç Müzesi giriş

Rahmi Koç Müzesi giriş

Rahmi Koç Müzesi giriş

Müze sınırları dahilinde büfeler ve restoranlar var. Restoranlar pahalı, büfeler ise makul fiyatlı. Eğer şık ve keyifli bir mekânda yemek almak isterseniz restoranlar kesinlikle bu beklentinize cevap verebilecek kalitede lakin belirtmek isterim ki ucuz değiller. Ama verdiğiniz paranın karşılığını kesinlikle alıyorsunuz.

Rahmi Koç Müzesi giriş

Müzenin tüm kapalı alanlarında rampalar ve asansörler mevcut. Bebek arabası veya tekerlekli sandalye ile gezilebilmektedir. (Uçak, denizaltı ve trenler gibi bazı dış mekan objeleri haricinde)

Rahmi Koç Müzesi giriş

Rahmi Koç Müzesi giriş

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here