Var mısınız Bohem Bahçe isminin verdiği huzur, enerji ve keyif ile dopdolu bir kamping ve ağaç çadırlar ile kamp odalarının olduğu bir yerde tatil yapmaya?

Birçoğumuzun aslında hep içinde olan doğada olmak, kalabalıklardan biraz olsun uzaklaşmak, sadeliği hissetmek gibi -deyim yerindeyse- “bastırılmış” olan isteklerimiz, Covid19 virüsünün dünyayı adeta perişan ettiği Koronavirüs salgınıyla birlikte zirve yaptı! Pandemi günlerinde doğada kamp atmak ve yaz tatilini, şehirden uzak bungalov evler, kamp alanları, karavan ve glamping’de geçirmek yükselen bir değer haline geldi.

Bohem Bahçe

Yaz tatili sırasında özellikle deniz kıyılarında yer alan ve çoğunluğu Ege – Akdeniz bölgelerinde bulunan kamp alanları oldukça ön plana çıktı.

Bohem Bahçe Kamp

Bu kamp yerlerinin birçoğunda kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi işletme de size çadır sağlayabiliyor veya alternatif çeşitli konaklama yerleri sunuyor. Kamp alanlarının bazılarında kahvaltıdan akşam yemeğine lezzetli öğünleri bulabiliyor, duş gibi ihtiyaçlarınız da karşılanıyor.

İnternet, elektrik ve bu dönemde çok daha önem kazanan hijyen esaslı WC gibi detaylar da pandeminin öne çıkardığı bu işletmeleri oldukça cazip hale getiriyor.

Kamp Alanları Gökova

İşletmeler açısından en zor durum ise; pandemi döneminde kamp alanları gibi yerleri tercih edenlerin birçoğunun, hayatlarında ilk defa bu seçeneği kullanıyor olmaları! Bu nedenle kamp hayatını ve bu tatil tarzını onlara anlatmak zaman zaman oldukça yorucu olabiliyor!

Bohem Bahçe Çalışma

Kamp yerlerinin sayısı artıp güncel kaygıları gideren bir hale gelmesi onlara olan ilgiyi her geçen gün artırıyor. Gökova körfezinin bütün güzelliklerine sahip Bohem Bahçe de işte bunlardan biri.

Bohem Bahçe Nerede?

Bohem Bahçe Hamak

Bohem Bahçe Gökova olarak isimlendirilen cennet parçasının tam kıyısında bulunuyor. Çökertme ve Bozalan köylerinin tam ortasında yer alan Milas’a bağlı Ören’in yanıbaşındaki Bohem Bahçe, işletmecileri olan çiftin kendi tanımlamaları ile “küçük, sirin, samimi bir isletme”.

Bohem Bahçe Manzara

Bohem Bahçe’ye ulaşım için kendi aracınızı kullanıyorsanız pek bir problem yok. Milas ve Ören üzerinden Bohem Bahçe’ye nefis manzaralı yollardan ulaşmak oldukça keyifli. Ancak aracınızın yakıt durumunu kontrol etmeyi unutmayın çünkü yakınlarda bir petrol istasyonu bulunmuyor!

Eğer otobüs ile gelecekseniz önce Milas’a oradan da dolmuşlarla Ören’e ulaşabilirsiniz. Ören’e gelerek Bohem Bahçe’ye yaklaşmış olsanız da hala aşmak gereken bir mesafe olacak! Onu da işletmeyi arayarak ve belki yardımcı olmalarını isteyerek çözmeniz daha da kolay olabilir!

Bohem Bahçe Çadır

Kamp Alanları Arasında Rengarenk Bir Alternatif

Bohem Bahçe’de küçük bir alanda 3 ayrı konsept göze çarpıyor.

Bunların biri; denizin hemen kıyısında yer alan, keyifli bir kahvaltı yapabileceğiniz, yemek yiyip bir şeyler içebileceğiniz ve hatta kendi etinizi getirip mangal yakabileceğiniz bahçe bölümü.

Bir diğer bölüm ise kamp alanı olarak ayrılmış. Zeytin ağaçlarının altında denize sıfır bir konumda çadırınızı kurup denizin sesi ve gökyüzünde parlayan yıldızlarla nefis bir uyku çekebilirsiniz.

Bohem Bahçe’de yer alan diğer konsept ise, oldukça sevimli 2 kisilik küçük bir karavan odaklı!

Karavan, denize nazır olan size ayrılmış bir alan içerisinde bulunuyor ve büyük bir keçiboynuzu ağacının gölgesinde yer alıyor. Elektriği, suyu ve buzdolabı olan karavanın dışında lavabo ve duşu da yer alıyor. WC ise yine ortak kullanım alanında. Karavanın bahçesinde isterseniz kendi mangalınızı isterseniz de Bohem Bahçe tarafından sağlanan mangalı kullanıp keyif de yapabiliyorsunuz.

Gayet ayrıcalıklı bir durum yani!

Kamp Alanları rengarenk

Bohem Bahçe’nin denizi taşlık. Mutlaka ama mutlaka deniz ayakkabısı getirmelisiniz. Bunun dışında denizin durgun olduğu saatlerde yarattığı görüntü ile gün batımlarının sunduğu manzara ise doyumsuz.

Bölgeye yolunuz düşer ve Bohem Bahçe’ye uğrarsanız hem lezzetli öğünlerin tadını çıkarın hem de bir selamımızı iletin.

Bohem Bahçe Telefon

Bohem Bahçe rezervasyon ve bilgi için adres ve telefonları şöyle; Bozalan Mahallesi, Tatlısu Mevkii, Ovacık Sokak, No: 35, Çökertme / Milas / MuğlaTelefon: 0541 407 26 04

Bohem Bahçe Obje

Booking.com
Önceki İçerikPolonya Masalları Zakopane’de Yazılmış Olmalı
Sonraki İçerikKudüs: Her Yerden Farklı, Her Yerden Daha Etkileyici
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz