Mevsimin ne olduğuna pek aldırmadan gezilecek ve her mevsim daima romantik etkiler yayan şehirler vardır. Fransa, işte bu romantik şehirlerinden bir çoğuna ev sahipliği yapıyor.

Fransa’nın en romantik durakları, adeta ülkenin dört bir yanına serpilmiş gibi ziyaretçilerini ağırlıyor.

Romantik Fransa

Büyüklü küçüklü en romantik Fransız şehirlerini ve bu şehirlerde gerçekleştirilebilecek birkaç aktiviteyi sırasıyla derledik.

1 – Paris

Fransa’nın romantik başkenti Paris‘i adım adım gezmek için yapmanız gerekenleri ve neredeyse bütün görülecek yerleri Paris gezi rehberi yazısında aktarmıştık.

Eğer Paris’te romantizm arıyorsanız yararlanacağınız birkaç küçük ipucunu da buraya bırakıyoruz!

Paris’in simgelerinden Seine Nehri kenarında yürüyüş yapın veya bisikletle gezin. Saint-Louis Adası‘nda ve Le Marais semtinde turlayın.

Sökülmeden önce çiftlerin aşklarını kilitlediği ve sokak sanatı örneklerinin sergilendiği Pont des Arts‘tan geçerek köprünün simge olduğu aşkları hissedin. Pont Neuf’u unutmayın!

Madem Paris’te romantik dakikalar geçiriyorsunuz öyleyse Lüksemburg Bahçesi ve ünlü Medici Çeşmesi asla atlanmamalı.

2 – Marsilya 

Marsilya bambaşka bir dünya adeta!

Marcel Pagnol’un Marius, Fanny, Cesar üçlemesinin geçtiği eski rıhtıma inin ve dolaşın. Piknikler romantiktir. Marsilya’da da mutlaka Calanques Milli Parkı‘nda piknik yapın.

Marsilya

Etkileyici mimari örneği ve fotoğraflarınıza fon olması için Avrupa ve Akdeniz Medeniyetleri Müzesi’ni keşfe gidin. etkileneceksiniz!

Romantik Marsilya

3 – Lille 

Vieux Lille olarak bilinen Eski Lille’in keyifli sokaklarında arnavut kaldırımlı yollarda yürüyün.

Flaman gastronomisi için en keyifli ve samimi kentlerden biri olan Lille‘de restoranları deneyin. Kafelerde bir şeyler yudumlayın.

Lille

4 – Nice

Kimine göre lüks, kimine göre sosyetik kimine göre de olağanüstü romantik! Nice, yıllardan beri bu özellikleri ile büyük kitleleri kendine çekiyor.

Nice

Aynı zamanda bir yaz tatil merkezi olan Nice’te, Promenade des Anglais‘de yürümek yapılması gereken keyifli aktivitelerden biri.

Matisse ve Chagall Müzeleri, Nice’i ziyaret edenlerin en gözde etkinlikleri arasında yer alıyor.

Buraya kadar gelmişken Cote d’Azur‘a gitmeyi unutmayın.

5 – Bordeaux

Bordeaux özellikle ait olduğu bölgede yetişen ördek ve kaz etleri ve tabii ki şarap çeşitleriyle ünlü.

Bordeaux Şarap

Kentin en görkemli noktası Quinconces Meydanı. Romantizmin Bordeaux’ya yakıştığı kadar hiçbir şehre yakışmadığı söylenir. Kimbilir..

Bordeaux gezisi

6 – Toulouse

Adeta bir romantik bir film platosu Toulouse. Akşamları Capitole Meydanı bir buluşma noktası. Pembe Şehir, dolaşmak, eğlenmek ve nefis günler geçirmek için harika bir seçenek.

Garonne kıyısı boyunca dolaşmayı unutmayın.

Toulouse romantik yerler

7 – Strazburg

Fransa’nın en karakteristik ve etkileyici kentlerinden biri. La Petite France semti, Alsace bölgesi gastronomisini keşfetmek için en doğru yer.

Strazburg romatik fransa

Fransız – Alman dostluğunu simgeleyen Avrupa Köprüsü üzerinden geçerek Almanya’ya gidebilirsiniz!

Avrupa kıtasının barış sembollerinden olan Strazburg, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne de ev sahipliği yapıyor.

Booking.com
Önceki İçerikHangi Balık Ne Zaman Yenir? Lezzetli Balık Takvimi
Sonraki İçerikSonbahar Kamp Yerleri Arasında 4 Özel Durak
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz