PAYLAŞ

Şans ve şanssızlık arasında gidip gelen bir sürecin oyuncusu ve onu ince ince işlemiş bir sanatçısı olan Kristof Kolomb, tarihin en etkili hikayelerden birine sahip. Sevilla’ya bilmem kaçıncı uğrayışım. Kaşiflerin yollara düştüğü ve olağanüstü anlara tanıklık yapan bu şehir hakkında anlatacak aslında öylesine çok şey var ki! Ancak daha önce, hiç bir zaman inancımın bitmemesini sağlayan, kendi inançlarını hiç tüketmeyen büyük kaşiflere saygı zamanı. Kristof Kolomb’da bu kaşiflerin en önemlilerinden. Sevilla gezilecek yerler listenize alacağınız bir hikaye var şimdi.

Sevilla Gezilecek Yerler Kristof Kolomb’un Mezarı

Şans ve şanssızlık arasında gidip gelen bir sürecin oyuncusu ve bunu adeta bir sanatçı gibi ince ince işlemiş olan Kristof Kolomb, dünya tarihinin de en etkili hikayelerden birine sahip.

Sevilla gezilecek yerler

Bir açıdan Kristof Kolomb şanssızdı. Çünkü öldüğünde bile Amerika’yı keşfettiğini, yeni bir dünyaya merhaba dediğini bilmiyordu. Diğer taraftan ise şanslıydı.. Çünkü hala Amerika’yı keşfedenin Kristof Kolomb olduğu anılıyor.

Mezar Sevilla Katedrali’nde mi?

Böylesine büyük bir durumun böylesine garip bir sonucu işte.
Sevilla Katedralindeyim, onun yanıbaşında..
Ölümünden 508 yıl sonra büyük kaşifin yanıbaşında notlar alıyorum.
Çok tartışılan bir konu olan Kristof Kolomb’un mezarının nerede olduğu, yapılan bir DNA testi sonucunda birtakım sonuçlara kavuşmuş.
İspanyol genetik uzmanı Jose Antonio Lorente başkanlığındaki bir ekip, Sevilla Katedrali’nde gömülü olan kemiklerle Kolomb’un kardeşi Diego’nun mezarından alınan örnekleri karşılaştırarak tam uyum sonucunu almışlar.
Ancak, Dominik Cumhuriyeti’ndeki Santa Domingo’da bulunan Kolomb Feneri’ndeki kalıntılarda da, kaşif’in naaşına ait bazı parçaların yer alabileceği belirtiliyor.
Sevilla Katedrali’nde Kolomb’un mezarını fotoğraflarken kaşife bu kadar yakın olmak çok etkileyiciydi.

Sevilla Gezilecek Yerler Katedral

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..