Seyahatler, özgürlüğü yaşadığınız, kendi kendinize olabildiğiniz ya da birçok kez tekrarladığım gibi kaçmak ve gitmek arasında yani bir bakıma gel-gitler arasında kaldığınız en özel durumlardan biri. Belki sadece bu nedenlerle bile onu dilediğiniz gibi planlamak ve gerçekleştirmek konusunda serbest olmanız da işin güzel tarafı gibi. İşte bu kendi planladığınız ve gerçekleştirdiğiniz ve hayatınıza dair en özel anıları bırakacak olan an’larda kullanılmak üzere bir çok seyahat araç gereci veya daha doğru bir deyimle seyahat ekipmanları piyasada dolanıp duruyor. Hepsi belirli ihtiyaçlar için üretilen bu aksesuarların, ihtiyaç duyulduğunda çok önemli oldukları da aslında büyük bir gerçek. Ancak bazı aksesuarlar var ki hani deyim yerindeyse Yok Artık! dedirtiyor. İşte onlardan yani bana bile Yok Artık! dedirten seyahat ekipmanları arasından en ilginç birkaç tanesi..

Seyahat Ekipmanları: Yok Artık!

1- Bazen Oturacak Yer Bulamazsınız

Tuvalet ihtiyacı özellikle doğada yapılan seyahatler ve bazı ülkelerdeki geziler için gerçek bir kabus haline dönüşebilir. Hele ki kadınlar için!

İşte böylesi ortamlarda bir çok gezgin kadın gün içerisinde bir kaç kez aynı sorunla uğraşmak istemeyebilir. Bu soruna küçük de olsa bir çözüm sunan ve mikrobik hijyene dayanan tıbbi silikon içeren özel bir teknoloji ile üretilen bu ürün GoGirl ismiyle piyasaya sürülmüş.

seyahat ekipmanları

Ürün sayesinde ihtiyaçların ayakta da giderilmesi sağlanarak gezginlerin en azından bu sorunu düşünmemesi hedeflenmiş.

Ürün tekrar kullanma aksesuarları ve özellikleri ile birlikte 19,94 dolara satılıyor.

2 – Ya Çığ Düşerse?

Denizciler yüzde yüz kurtarma olanağı bulunmaması gerçeğine rağmen sonu kötü bile bitse “bulunmak” amaçlı can yeleği kullanımına olağanüstü önem verirler. Çok büyük tehlikelerle karşı karşıya kalan dağcılar ve yüksek irtifada extreme sporlar yapan kişiler de güvenlik amaçlı birçok araç ve gereci yanlarında bulundururlar.

İşte bu tehlikelerden belki de en kurtulması zor olanlarından biri olan çığ düşmesi sırasında hayatta kalmak için büyük önem taşıyan bir sırt çantası modeli. Bu çanta çığ düşmesi sırasında hayat kurtarmakta oldukça iddialı. Herhangi bir çığ durumunda yüzeyde kalmayı sağlayan yüzde 95 oranında kayan bir kar yığınıyla birlikte hareket edip kişinin tehlikeyi ilk anlarda farkettiğinde kurtulmasını sağlayabilecek donanım birçok marka ile piyasada olduğu gibi The North Face tarafından da üretilmiş.

seyahat ekipmanları

seyahat ekipmanlarıPatrol 24 ABS ismi taşıyan model, sıkıştırılmış azot gazı ile hareket edip kısa bir sürede şişiyor ve 85 litrelik bir hava yastığı haline geliyor.

Bunun yanısıra sırt çantası olarak da oldukça yeterli alanlara sahip sırt çantası, diğer ekipmanlar içinde kullanışlı bir alanlar sunuyor.

775 Dolara satılan Patrol 24 Abs, hayatta kalmak için hiç de pahalı bir ekipman değil!

3 – Gizlenmesi Gereken Fotoğraflar, Digital Dosyalar

Mata Hari’den Nancy Wake’e kadar tarihin birçok ünlü casusu gizli belgelerin ulaşımı için kimbilir ne yollar kullandılar. Bir zamanlar gidilmesi zor yerler kadar çıkılması zor ülkeler de vardı. Ancak şimdi herşey çok daha kolay ve fazlasıyla şekil değiştirmiş.

Gezginlerin yanlarında bulundurdukları birtakım gizli belgeler elbette ülkeleri pek de alakadar etmiyor artık. Ama yine de, günümüzde bile kapalı kutu olarak bulunan ülkelerden (Örneğin Kuzey Kore) bir kaç kare fotoğraf çıkarmak bile bir hayli zor.

Adamlar madem yapmış bize de böyle bir ürün de varmış demek kalıyor o zaman. Buyurun Tampon flash disk.

seyahat ekipmanları

4 – Bazıları Kumlarda İz Bırakmak İster

İncecik kumlara sahip egzotik bir adadasınız ama o harika kumlar, üzerinde parmak arası terliklerin bıraktığı anlamsız izlerle dolu. Her taraf düz veya dalgalı çizgilerle dolu.

İşte bu mega soruna(!) eğlenceli, şık ve orijinal bir çözüm üretmişler. FlipSidez öylesine terlikler tasarlamış ki, kumlar üzerinde tarzınızı, mesajınızı, isminizi veya aşkınızı yansıtmak için yüzlerce seçenek sunmuş. Yetmemiş “kendin tasarla, göndereyim” demiş.

seyahat ekipmanlarıseyahat ekipmanlarıBunlar bir harika görünüyor gerçekten. Ben bayıldım, gerisi size kalmış!

5- Yollarda Uyku Hali

Tamam ben de kabul ediyorum! Evet, çok haklısınız, garip göründüğü kesin. Ama böylesi bir konfor için dışardan bakanların ne düşündükleri çoğu zaman önemsenmeyebilir!

seyahat ekipmanlarıDüşünsenize her yer uyumak için nispeten konforlu bir alan dönüşebiliyor ve özellikle dik pozisyonda oturarak uyumanın en büyük problemlerinden olan başımızla ilgili soruna destek oluyor.

Esnek özel bir kumaştan nano teknoloji ile yapılan bu harika ürün uzun yolculuklarda çok uzun saatler geçiren bir çok kişi için nefis bir alternatif olabilir. Fiyat 80 Dolar.

Unutmadan içerisinde sigara içmeyin!

seyahat ekipmanları

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..