Seyahat fotoğrafları sergisi olan ve çoğunluğunu seyahat portalı Gezimanya için içerikler üreten gezginlerin oluşturduğu, dünyanın birçok yerinde çekilmiş 80’den fazla fotoğrafın sergilendiği “Dünyaya Açılan Pencere” başlıklı Seyahat fotoğrafları sergisi Ortaköy Kültür Sanat Merkezi’nde açıldı. Sergi 23 Aralık 2017 tarihine kadar gezilebilecek. Ortaköy’e yolunuz düşerse biraz da zamanınız varsa 80’den fazla fotoğrafı görebileceğiniz sergiyi gezmenizi tavsiye ederim.

kesfet.tv gezi rehberinde yayınlanan haber niteliği taşıyan birkaç yazı hariç tüm fotoğraflar yazarlarına, dolayısıyla benim yazılarımda yer alan fotoğraflar da bana ait. Bu linkte “bisiklet ve şehir” hakkındaki fotoğraflarımı görebilirsiniz.

Seyahat fotoğrafçısı erkut özen seyahat fotoğrafları sergisi

Seyahatlerden Fotoğrafları; Seyahatlerden Arda Kalan

İnsan hayatına seyahatlerden arda kalan öylesine çok fazla detay olmasına rağmen, sanki elle tutulur ve sevdiklerimizle tanıdıklarımızla paylaşılacak tek şey fotoğraflar ve diğer görsellermiş gibi gelir ya! İşte buradayken o fotoğrafların ne kadar önemli olduğunu bir daha hatırlama şansı oluyor. Elbette seyahatlerin bize kazandırdıklarını anlatmak çok zor ve hatta anılar da benliğimizde bir yerlerde saklanmaya gönderiliyor gibi sanki. Fakat bütün bunların ipuçları işte bu fotoğraflarda saklı. O fotoğrafın nasıl çekildiğiyle ilgili o an’a dair fikri olmayanların çağrışımları tamamen hayal güçleriyle orantılı. Bir fotoğrafla dünyalar değişiyor kimi zaman.

Bir de fotoğrafı çekenler var. Hani kendi fotoğraflarına bakanlar.. Onlara da “Çeken Bilir!” diyeyim kısaca..

seyahat fotoğrafları erkut özen sergi

Dünyaya Açılan Pencere Seyahat Fotoğrafları Sergisi

seyahat fotoğrafları

17 Aralık Cumartesi günü serginin açılışı için bir organizasyon gerçekleştirildi ve ben de oradaydım. Tabii ki sadece orada bulunmak için gitmedim. Sergide benim de fotoğraflarım yer aldığından oldukça keyifliydim. Fotoğraflara, fotoğraflarıma dalıp gittim. İyi ki böyle bir sergi düzenlenmiş. Kimilerinin sadece gezi fotoğrafları sergisi olarak nitelendirdiği “Dünyaya Açılan Pencere” fotoğraf sergisine emeği geçenlere gönülden teşekkür etmek istedim.

Ortaköy Kültür Merkezi adresi şöyle : Dereboyu Cad. 12/A, 34347 Ortaköy – Beşiktaş / İstanbul (Ortaköy Princess Otelin hemen yanı)

Ortaköy Kültür Merkezi Galerisi, Pazar günleri hariç her gün 12:00 – 19:30 saatleri arasında açık.

Booking.com
Önceki İçerikMünih Ulaşım Bilgileri: Münih Havaalanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Sonraki İçerikKedi Tombili Heykeli Brüksel İşeyen Çocuk Manneken Piss ve Diğerleri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz