Son zamanlarda okuduğum kitapların çoğu “şimdiki zamanın” değerini anlatıyor. An’da kalmanın insanı iyileştirdiğini, mucizelere kapı açtığını.. Şimdiki Zamanda Kalmak.. Bazen zor tabii..

Şimdiki Zamanda Kalmak

Öyle mi oluyor gerçekten bilemiyorum ama bunu başaramadığım zamanların çoğaldığını hissediyorum son zamanlarda. Yani şimdiki zamanda kalamadığım anların..

Geçmişi düşünmenin vesvese, geleceği düşünmenin ise endişe yarattığı en bilinen gerçek olsa gerek. Ancak geçmiş tamamen bırakılmalı mı? Ona da tam emin değilim. Ya da gelecekten endişe duyulmamalı mı? İşte bunu da hiç mi hiç bilmiyorum!

Şöyle bir şey düşünüyorum “Eğer geçmişteki bir anda “şimdiki zamanı” yaşamayıp da gelecekten endişe duyup önlemlerimi genişletseydim, şu andaki “şimdiki zaman” endişe duymadığım bir gelecek olmuş olur muydu?” Anlatmak istediğim tam anlaşıldı mı bilemiyorum ama akıp giden düşüncelerim bunlar.

Şimdiki zamanda Kalmak

Seyahatler Şimdiki Zamandır, An’da Kalmaktır

Seyahat şimdiki zamanın barındırdığı gerçek görüntülerle dolu olan ve farkındalık yaratan tek şey şu an hayatımda. Seyahatteyken yollar ve hayat geçip gidiyor önümde. Seyirci olduğumu düşünüyor ama aslında yaşamın tam ortasında kalıyorum. Farkında olmamı sağlıyor anlayacağınız.

Yolculuk tamamen böyle birşey aslında. “Bir yerden bir yere gidip gelmekten” çok daha derin, çok daha mistik. Gezilecek-görülecek yerlerin çok daha fazlası seyyah olmanın içinde barınıyor.

Bir turda olmak veya bir yolcu kalabalıklığına katılmak değil bahsettiğim yolculuklar. Sınırlarla çizilemeyecek kadar uçsuz bucaksız olan ve nereye sığdırdığınız ile nerede bitireceğiniz sadece hayallerinize kalmış olan yolculuklar bunlar.

Hayalini kurabildiğiniz her şey.. Hala hayal kurabiliyorsanız zaten yolculuktasınız demektir.

Booking.com
Önceki İçerikCunda Adası Gezilecek Yerler: Patriça Koyu Ayvalık’ta Bir Cennet
Sonraki İçerikGranada Katedrali ve Capilla Real: Granada Gezilecek Yerleri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz