Marina Bay, Singapur’da gezilecek yerler listelerinde olan birçok şeyin bir arada bulunduğu bir bölge. Singapur gezisi sırasında mutlaka Singapur’da gezilecek yerler sıralamasında bir numarada olan Marina Bay’de zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız.

Singapur Gezi Rehberi’ni buradan okuyabilirsiniz.

Singapur’da Gezilecek Yerler

Marina Bay için Singapur’un kalbi denilebilir. İhtişamlı gökdelenlere, görkemli iş merkezlerine köprülere ve caddelere ev sahipliği yapan Marina Bay bölgesi gözde otellerin ve kaliteli restoranların da bulunduğu bir yer. Ayrıca eskinin ve yeninin, yani Singapur’un modern ve zengin yüzü gökdelenler ile yine Singapur’un zengin ama eski ve hikayesi olan tarihi binaları da Marina Bay’e başka bir hava katıyor.

Singapur’un Simgeleri

Marina bay bölgesi Singapur’da gezilecek ve görülecek yerlerinde birçoğuna evsahipliği yaptığından biraz da onlardan bahsedelim.

Bu bölge Singapur’u adeta marka haline getiren simgelerle dolu. Ancak öncelikle konumundan dolayı enfes bir yer olan Marina Bay, sizi her açıdan manzaraya doyuran bir yer. Singapur nehrinin deniz ile birleşmeden önce yaptığı nefis bir gösteri yeri adeta. Singapurlular da bunu çok iyi bildiğinden burayı bir cazibe merkezi haline getirmişler.

Singapur’da Gezilecek Yerler Singapur Flyer

Dünyaca ünlü olan ve 165 metre yüksekliğe ulaşan yirmi sekiz kabinli Singapur Flyer burada bulunuyor. Yaklaşık kırk dakika süren bir seyir sunan “Singapur Flyer“ isimli dönme dolap her saat ziyaretçi akınına uğruyor.

Marina Bay Sands Hotel Skypark ve Sonsuzluk Havuzu

Bir diğer simge ise (Bence de simge olmayı fazlasıyla hakediyor) denizden onlarca metre yükseklikte bulunan “Sonsuzluk Havuzu” isimli muhteşem havuzu ile ünlü otel Marina Bay Sands Singapur.

Singapur'da gezilecek yerler Marina bay sands

Marina Bay Sands oteli, üç büyük gökdelenin üzerinde duran bir gemi görünümünde  ve gerçekten olağanüstü bir manzara ve seyir deneyimi sunan efsane bir havuzun da bulunduğu bir alana sahip. “Marina Bay Sands”in bu alandaki havuzuna “sonsuzluk havuzu” ismi verilmiş. Neden bu ismin verildiğini burayı gördüğünüzde anlıyor ve hak veriyorsunuz.

Singapur'da gezilecek yerler simgeler

Sonsuzluk havuzunda olmak için Marina Bay Sands otelinde rezervasyonunuz olması gerekiyor.

Marina Bay Sands’in bir diğer özel noktası Marina Bay Skypark. Havuzunda bulunduğu 57. kattaki bu alanın havuz dışındaki bölümlerine rezervasyonla girebiliyorsunuz.

Merlion Heykeli

Singapur’a giden neredeyse herkesin fotoğraf albümünde olduğuna inandığım ülkenin simgesi ünlü “Merlion“ heykelinin ismini verdiği Merlion Parkı ilk durağım. 

Merlion, kafası aslan vücudu ise balık şeklinde olan ve ağzından su fışkırtan çok da bir özelliği olmayan bir simge heykel. Ama öyle bir ünlü olmuş ki, yanında birileri olmadan resimlerini çekmenin bile imkansız hale geldiği anlar oluyor. Herkes Merlion’un ağzından çıkan sularla yaratıcı fotoğraflar çekme peşinde!

Singapur'da gezilecek yerler singapur

İlginç mimarisi ve içeriği ile “Artscience museum”u, Singapur’un kurucusu sayılan Raffles’ın ismini taşıyan Raffles meydanı‘nı, Mimarisiyle dikkat çeken, tiyatro ve konser salonlarını da barındıran kültür merkezi “Esplanade“yi, Dünyanın en büyük yüzen stadyumunu görebilir ve resimleyebilirsiniz.

Singapur'da gezilecek yerler marina bay

Singapur'da gezilecek yerler marina

Eğer fotoğraf çekmeye meraklıysanız Marina Bay’de gerisi çok daha fazla inanın bana. Bunların hepsi bazı markalaşma simgeleri. Anlayacağınız profesyonel işler. Bir de burada yaşanan hayatlar var ki hepsinden çok daha fazla detay ve cazibe içeriyor. Marina Bay’den büyük keyif alacaksınız.

Singapur'da gezilecek yerler

Booking.com
Önceki İçerikEn İlginç Oteller: Bu Uçakta Kokpitte Uyumak Serbest
Sonraki İçerikSingapur Gezi Rehberi: Uzakdoğu’da Sürprizlerle Dolu Bir Küçük Ada
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz