Ana Sayfa Outdoor Geziler | Macera Turları Kamp Alanları Sonbahar Kamp Yerleri Arasında 4 Özel Durak

Sonbahar Kamp Yerleri Arasında 4 Özel Durak

0

Kamp sezonu diye bir zaman aralığı belirlemek kamp sevdalıları tarafından pek kabul görmez. Ancak doğanın sundukları ve yaz aylarının yarattığı kalabalıkların ortadan kaybolmasıyla “sonbahar” mevsimini hissetmek kamp yaşamının en etkileyici özellikleri arasında yer alıyor. Sonbaharda doğada oluşan nefis renkleri görmek, huzuru ve sakinliği hissetmek, kimi zaman sessizliğe bürünmek için keyifli sonbahar kamp yerleri arayışında 4 özel kamp alanı önerimiz var.

Sonbahar Kamp Yerleri

Sonbahar Kamp Yerleri

Doğanın koynunda, yaz sıcaklarından uzak rengarenk anlara tanık olabilmek için, sonbaharda kamp yapılabilecek en keyifli yerleri hatırlatmak ve belki de yakın dönemdeki kamp yerleri planlarınız arasına eklemek için Sonbahar Kamp Alanları konusunda birkaç öneri sunuyoruz

Sonbahar kamp yerleri

1- Yenice Ormanı / Karabük

Türkiye’nin bir blok halindeki en büyük ormanı olarak bilinen Karabük Yenice Ormanı, barındırdığı yaban hayat ve bitki çeşitliliğiyle, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından “acil olarak korunması gereken 100 sıcak nokta”dan biri olarak ilan edilmiş.

Sonbahar Kamp Alanları Yenice Ormanı

Yenice Ormanı, bozulmamış yapısı, alabildiğine huzurlu doğası, yürüyüş parkurları, çadır kurabileceğiniz nefis kamp yerleri ile bisiklet rotalarına sahip.

Sonbahar Kamp Alanları Yenice

Yenice Ormanı’na gidiş, engebeli yolları ile biraz zor görülüyor. Belki de bu nedenle hala bu şekilde bakir ve korunmuş kalmayı becerebiliyor.

Kamp yapmayı hayat tarzı haline getirenlerin vazgeçilmez noktalarından biri olan Karabük Yenice Ormanı, Sonbahar’da da en çekici haliyle kamp alanları arasında yerini alıyor.

Sonbahar Kamp Alanları Karabük

2- Yedigöller / Bolu

Popüler bir yer olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmediğinden olsa gerek sürekli birilerinin ziyaret ettiği Bolu‘nun doğa harikası noktalarından Yedigöller, sonbahar mevsiminde nefis doğası ve eşsiz renk tonlarıyla özellikle “hafta içi” vazgeçilmez bir sonbahar kamp alanı olarak önerilecek noktalardan.

Yedigöller, sahip olduğu su kaynaklarıyla da, sonbahar kamp alanları arasında cazibesini korusa da, siz sakin bir halde görmek istiyorsanız hafta sonu orada olmayı pek düşünmeyin yine de!

Sonbahar Kamp Alanları karagöl

3- Dört Bir Köşesiyle Artvin

Artvin doğal güzellikler ve bozulmamış saklı noktalar için en zengin şehirlerden biri. Öylesine güzel doğa harikası noktalarına sahip ki; nerede kamp yapılır? diye herhangi bir soru sorulsa, bütün cevapların içerisinde Artvin’den bir köşe yer almalı diye düşünüyoruz.

Artvin sınırları içerisinde birçok ücretli veya ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Kafkasör Yaylası, Karagöl’leriyle Borçka ve Şavşat, Maçahel ve çok daha fazlası kamp için ideal mekanlar.

4- Ulugöl / Ordu

Sonbahar Kamp Alanları Ulugöl

Ordu‘nun ilçesi Gölköy’e yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta bulunan krater gölü “Ulugöl” bölgesinin, 26.5 hektar büyüklüğündeki alanı, tabiat parkı olarak hizmet veriyor.

Sonbahar Kamp Alanları

Özellikle sonbaharda, sararan bitki örtüsüyle oluşan renk armonisi kamp yaparken büyülenmenize sebep olabilir!

Ulugöl Tabiat Parkı alanı içerisinde üç adet heyelan set gölü bulunuyor. Bu göllerden biri büyük, diğerleri ise sazlıkla kaplı küçük yapıda göller.

Ayrıca büyük gölde, Abant Alası türü balıklarda yaşıyor.

Sonbahar Kamp Alanları

YORUM YOK

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz