Sonbahar kamp alanları, sonbaharın nefis renklerini görmek için en keyifli araç haline gelen yerler.

Doğanın koynunda, yaz sıcaklarından uzak rengarenk anlara tanık olabilmek için, sonbaharda kamp yapılabilecek en güzel yerleri hatırlatmak ve belki de yakın dönemdeki planlarınız arasına eklemek için Sonbahar Kamp Alanları konusunda birkaç öneri vermek istedik.

Sonbahar Kamp Alanları

Sonbahar Kamp Alanları

Yenice Ormanı / Karabük

Türkiye’nin bir blok halindeki en büyük ormanı olarak bilinen Karabük Yenice Ormanı, barındırdığı yaban hayat ve bitki çeşitliliğiyle, 1999 yılında Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından “acil olarak korunması gereken 100 sıcak nokta”dan biri olarak ilan edilmiş.

Sonbahar Kamp Alanları

Yenice Ormanı, bozulmamış yapısı, alabildiğine huzurlu doğası, yürüyüş parkurları, çadır ve sonbahar kamp alanları ile bisiklet rotalarına sahip.

Sonbahar Kamp Alanları

Yenice’ye gidiş, engebeli yolları ile biraz zor görülüyor. Belki de bu nedenle hala bu şekilde kalmayı becerebiliyor. Kamp yapmayı hayat tarzı haline getirenlerin vazgeçilmez noktalarından biri olan Yenice Ormanı, Sonbahar’da da en çekici haliyle kamp alanları arasında yerini alıyor.

Sonbahar Kamp Alanları

Yedigöller / Bolu

Her ne kadar popüler bir yer olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmediğinden olsa gerek sürekli birilerinin ziyaret ettiği Bolu’nun doğa harikası noktalarından Yedigöller, sonbahar mevsiminde nefis doğası ve eşsiz renk tonlarıyla özellikle “hafta içi” vazgeçilmez bir kamp alanı.

Yedigöller, sahip olduğu su kaynaklarıyla da sonbahar kamp alanları arasında cazibesini koruyor.

Sonbahar Kamp Alanları karagöl

Artvin

Artvin doğal güzellikler ve bozulmamış saklı noktalar için en zengin şehirlerden biri.

Artvin sınırları içerisinde birçok ücretli veya ücretsiz kamp alanları bulunuyor. Kafkasör Yaylası, Karagöl’leriyle Borçka ve Şavşat, Maçahel ve çok daha fazlası kamp için ideal mekanlar.

Ulugöl / Ordu

Sonbahar Kamp Alanları Ulugöl

Ordu’nun ilçesi Gölköy’e yaklaşı 17 kilometre uzaklıkta bulunan krater gölü “Ulugöl” bölgesinin, 26.5 hektar büyüklüğündeki alanı ,tabiat parkı olarak hizmet veriyor.

Sonbahar Kamp Alanları

Özellikle sonbahar’da sararan bitki örtüsüyle oluşan renk armonisi kamp yaparken büyülenmenize sebep verebilir. Ulugöl Tabiat Parkı alanı içerisinde üç adet heyelan set gölü bulunuyor. Bu göllerden biri büyük diğerleri ise sazlıkla kaplı küçük yapıda göller. Ayrıca büyük gölde, Abant Alası türü balıklarda yaşıyor.

Sonbahar Kamp Alanları

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..