PAYLAŞ

Nostaljik tramvay sesi ile yerli ve yabancı misafirlerini selamlayan eskilerin Pera’sı; Tanzimat Dönemi’nden bu yana popülerliğini korumaya devam ediyor. Haliç’in karşı yakasında yer alan Taksim otelleri; merkezi bir konumda olması sebebiyle misafirlerinin İstanbul’un tadını çıkarmasına yardımcı olurken koruduğu nostaljik havasıyla tarih içerisinde birçok farklı kültüre ev sahipliği yaptığını da gözler önüne seriyor.

Taksim Otelleri Nostaljisi

Asya ve Avrupa yakasının birleştiği bölgede bulunan İstanbul; her gün onlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Marmara ve Karadeniz tarafından çevrelenen şehir; 4. yüzyıldan günümüze dek dünyanın en önemli metropolleri arasında yer alıyor. Tarih öncesi çağlara dek uzanan mazisi sayesinde her bir karışı farklı kültürlerin tarihinden izler taşıyor.

Eski Yunan şehir devletinden Türkiye’nin en büyük kenti olana dek dünyanın en büyük imparatorluklarına başkentlik yapmış olan İstanbul; Kız Kulesi; Ayasofya, Süleymaniye Camii, Sen Antuan Kilisesi, Haydarpaşa Garı ve Ahrida Sinagogu gibi Yunan, Roma, Bizans ve Osmanlı eserlerini inci bir kolye gibi üzerinde taşıyor. Aynı zamanda Boğaz, Çamlıca Tepesi ve Belgrad Ormanı gibi doğal güzellikleriyle de büyülüyor.

İş ve eğlence amaçlı ziyaret edebileceğiniz İstanbul’da İstiklal Caddesi ve Taksim’i kusursuz bir açıdan gören otellerde kalarak İstanbul’un en nostaljik atmosferinde konaklama fırsatı yakalayabilirsiniz. Yediden yetmişe pek çok kişinin hayran olduğu şehir, benzersiz bir deneyim yaşamanız için sizleri bekliyor.

taksim otelleri

Booking.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here