Ana Sayfa İtalya Sicilya Taormina’dan Mazzaro’ya: Türk Hava Yolları’nın En Kısa Uçuşu

Taormina’dan Mazzaro’ya: Türk Hava Yolları’nın En Kısa Uçuşu

0

Dünyanın en çok yere uçan havayolu olan Türk Hava Yolları’nın en kısa uçuşu Taormina – Mazzaro Arasında yapılıyor! İtalya’nın Sicilya adasında bulunan bu bölgesinde tanıdık bir marka görüp dünya üzerindeki en kısa yolculuğu onunla yapmak müthiş oldu!

Taormina gezi rehberini daha önce yazmıştım. Eğer bir Sicilya ve Taormina gezisi planlıyorsanız Taormina Gezi Rehberi’ni buradan okuyabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın En Kısa Uçuşu

Sicilya adasında Katanya yakınlarındaki gerçekten harika görünümlü müthiş kasaba Taormina’da, plajların bulunduğu “Mazzaro” bölgesine teleferiklerle iniliyor. Taormina – Mazzaro arasındaki kısa yolculuk Türk Hava Yolları / Turkish Airlines logo ve ismini taşıyan kabinlerle yapılıyor.

Ancak bu çok kısa yolculuk denize girmek için kullanılan harika bir yol olsa da, uçuş/fiyat orantısı arasında çok ucuz sayılmayabilir. İki dakikalık bu yolculuk size tek yön 3 € gibi bir fiyata patlıyor. Günlük kart alırsanız 10 € ödemeniz gereken lift fiyatının aylık ücreti ise 30 €.

Doğruyu söylemek gerekirse özellikle Taormina’ya çıkarken kesinlikle kullanılması gereken bir araç. Zaten teleferikleri sevmiyor muyuz?

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version