Tatil ve seyahat planları yapmak için web sitelerinde gezinirken ve dergilerin sayfaları karıştırılırken kimi yerler ve mekanlar hafızama kazınıp oralara yerleşiyorlar. Tatil ve seyahat hayalleri oluşurken sanırım bunların etkisini gözardı etmemek gerekiyor.

Tatil ve Seyahat Hayalleri Görsel Yayınlarda

Öylesine çok enstantane yer alıyor ki belleğimde, planlar yapılırken bilinçaltımdan hafızaya atılan önermeler dürtükleyip duruyor.

Bu yayınlardan bilinçaltıma giren ve kendimi hayal ettiğim çok sahne var aklımda. Bunlardan bazılarını hayata geçirmek için çok klasik olsa da “imkanların elvermesini” beklemek biraz bahaneciliğe bile kaçsa, ben hayallerimde oraları saklıyorum hala.

Şu an için bu hayalleri gerçekleştirmem için ne sadece zaman ne de sadece maddi imkan tek başına sebep. Çok daha fazla engel var gibi. Anlayacağınız zor görünüyor bunları gerçekleştirmek. Ama gerçekleştirmek zor görünse de hayal kurmak çok zor değil. Çünkü hayal kurmak bedava!

Hayat öylesine şekiller alıyor ki, bir anda bambaşka hallere bürünebiliyorsun. Bu nedenle başka hallere dönmeden hayallerimi her daim hazır tutuyorum. Hiç vazgeçmeden, fırsatı bekleyip harekete geçebilmek için.

Kimbilir? Belki de pek yakında halini kurup, belleğimde görüntüsü olan yerlerden yazılar yazar, fotoğraflar çeker ve paylaşımlar yaparım. Benim hayalim değil mi, neden gerçekleşmesin ki?

Hayal edin!

Bak ipucunu veriyorum, gerisi sana kalmış. Öncelikle zihninde hayallerine yer aç. Onları saçma ve gerçekleşemez olarak başlıklandırıp asla olumsuzlaştırma! Seyahat hayallerine gerçeklik katmak için gitmeyi çok istediğin yer hakkında araştırma yap, yazılar oku, fotoğraflara bak, tarihine ve hikayelerine göz at. Özümse orayı. Hani deyim yerindeyse gitmiş kadar ol!

Hayallerin gerçekleşmesi için ona ayıracağın “gerçek isteklere” ihtiyacın var. Aklında buna engel olabilecek hiçbirşeyi barındırma. Bırak kendini içine, dal gitsin. Oyun oyna kurduğun seyahat hayallerinle.

Emin ol, o seyahat hayallerinden biri gerçekleşmek için “çok yakında” kapını çalacak. Önüne düşünmediğin fırsatlar çıkaracak ve “seç bakalım” diyecek kadar imkanlar sunacak önüne. Tabii fırsatı görmek ister ve kaçırmazsan!

İnan bana spiritüel yaklaşımlardan bahsetmiyorum (Ya da bahsediyorum! Ne farkeder ki?), olanlardan ve gerçekleşenlerden yani gerçeklerden bahsediyorum.

Gereken şeyleri bilmelisin. Hayal edeceksin, isteyeceksin sonrasında da yavaşça ve sessizce bekleyeceksin.

İsmini, ister fedakarlık, ister gereklilik olarak adlandır. Ancak ne yaparsan yap, dürüstçe, kendini ve etrafını kandırmadan ve bir kez olsun sadece kendin için hayal kurup kendin için iste!

Tatil ve Seyahat Hayallerinden Asla Vazgeçme..

tatil ve seyahat

1 YORUM

  1. Sinop iline bağlı boyabat ilçesi ve o ilçeye bağlı emiroğlu köyü ve o köye bağlı bıçakçılı mahallesi köylerin en güzelidir bir tarafı meşe ormanı bir tarafı çam ormanı yayla havası karşısı baraj manzarası çok güzel köydür bıçakçılı köyü yolunuz boyabat ilçesine düşerse görmenizi tavsiye ederim.

BİR YORUM BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin..
Buraya adınızı girin..