The Times UK, The New York Times, Travel+Leisure dergilerinin dünyada mutlaka görülmesi gereken otellerden biri olarak gösterdiği The Museum Hotel Antakya, hem Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunuyor hem de misafirlerine eşsiz bir deneyim sunuyor. 2300 yıllık bir mirası gün yüzüne çıkaran ve gerçek anlamda bir müze otel olan The Museum Hotel Antakya, konuklarına şehrin kültürel zenginliğini yansıtan 30 bine yakın arkeolojik eseri görme fırsatı sunarken, keyifli mekânları, tam donanımlı SPA merkezi ve yaşattığı eşsiz konaklama ile de bu deneyimi taçlandırıyor.

The Museum Hotel Antakya

The Museum Hotel Antakya ve Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi

Geçtiğimiz yıl dünyanın önde gelen yayınları tarafından dünyanın en iyi otelleri arasında gösterilen The Museum Hotel Antakya, konuklarına eşsiz bir konaklama deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük tek parça taban mozaiği de dahil olmak üzere 30 bine yakın arkeolojik eserin bulunduğu otel, 200 odası, Ayan Meyan, Sixty Six, Birdy gibi şehre yeni bir soluk getiren mekânları, farklı büyüklükteki toplantı odaları, düğün ve davetler için balo salonu, tam donanımlı Balans SPA ve Fitness merkezi ve otelden bağımsız bir girişe sahip olan Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi ile hizmet veriyor.

2009 yılında Asfuroğlu Ailesi tarafından temelleri atılan otel, 10 yıl süren bir kazı çalışmasının ardından faaliyete başladı. Otelin mimari tasarımı ise uluslararası arenada başarılı projelerle adını duyuran Emre Arolat tarafından yapıldı.

Hatay Müze Otel

İnşaat çalışmaları sırasında Türk arkeolog, restoratör mimarlardan oluşan ekip tarafından gerçekleştirilen arkeolojik kazılarda, Helenistik dönemden başlayarak İslami döneme kadar birbirini izleyen beş kültür katmanına ve günümüze kadar gelen 13 farklı medeniyete ait eser bulundu.

Yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkan tarihi eserleri korumak amacıyla proje planını tamamen eserlere uygun olarak yeni bir mimari tasarımla şekillendiren yapı, otel dışından gelebilecek misafirlerin bu kıymetli hazineleri görebilmesi için otelden bağımsız bir girişe sahip olan Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesi’ni de hayata geçirdi.

2300 yıllık bir mirasın kalbinde yer alan, Antakya’nın “avlulu konut yaşam tarzını” yansıtan ve toplam 17 bin metrekare alana sahip olan The Museum Hotel Antakya, tarihle iç içe bir konaklama deneyimi yaşamak isteyen misafirlerini bekliyor.

Hatay gezimizde keşfet tv youtube kanalında yayınladığımız Hatay videosunda The Museum Hotel Antakya’nın Necmi Asfuroğlu Arkeoloji Müzesini gezerken görüntülemiştik. Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

The Museum Hotel Antakya

Booking.com
Önceki İçerikTek Başına Kamp: Akdağ Tabiat Parkı
Sonraki İçerikŞehrin Meksikalısı Ranchero
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz