Outdoor spor ve etkinlikler yapanlar ile doğa gezileri ve extreme bir çok aktivite yaşayanlar, ekipmanların ve onları koruyacak olan kıyafetlerin önemini bilirler. İşte dünyanın en iyi dağcılarının dünyanın en uç noktasında, Antarktika’daki Queen Maud topraklarında acımasız fırtınalara, dondurucu soğuğa karşı koydukları ekipmanları olan yüksek izolasyona ve dayanıklılığa sahip The North Face Summit Series.

The North Face Summit Series

The North Face Summit Series

Zorlu koşulların ünlü markası The North Face, teknolojinin tüm olanaklarını doğada kalma mücadelesi için kullanıyor.

The North Face Summit Series

Marka, dünyanın en zorlu zirvelerine tırmanan dağcıların, doğanın bütün zorlu şartlarına karşı korunmasını sağlayan bir seriyi sürdürüyor.

İsmini zirve tırmanışlarından alan The North Face Summit Series’i test etmek için dünyanın en iyi dağcıları dünyanın en uç noktasında, Antarktika’daki Queen Maud topraklarına gitti. Dağcılar bu bölgede acımasız fırtınalara ve gerçekten dondurucu soğuğa The North Face’in Summit Series ekipmanlarıyla karşı koydu. Dünyanın en zorlu bölgesinde test edilen ekipmanlar yüksek izolasyonu ve dayanıklılıklarıyla hayatını tırmanmaya adamış 6 dağcıdan da tam not aldı.

The North Face Summit Series

Testler ve Geri Bildirimler

Bu sporcu testleri ve geri bildirimleri, The North Face’in ekipmanlarını tasarlamasına ve geliştirmesine önemli ölçüde yön veriyor.

The North Face yeni sezonda da dağcıların başarılı olmalarına olanak sağlayacak teknolojilere odaklanıyor.

İçerisinde kaya, kar, buzul tırmanışlarını barındıran Alpinizm aynı zamanda hızlı düşünüp hızlı hareket etmenin büyük önem taşıdığı çok yönlü bir spor dalı. The North Face de bu sebeple Summit Series ürünlerini, sporcu üzerinde ağırlık yapacak her gramı, onların güvenliklerini düşünerek geliştiriyor. Yüksek irtifa buzul tırmanışlarından, büyük duvar tırmanışlarına bu ekipmanlar, sporcuları en zorlu ortamlarda başarıya götüren çok özel tasarımlar.

The North Face Summit Series

The North Face Summit Series

Mountain System inovatif çözümleriyle her türlü koşul, yükseklik ya da disiplin içinde dağ profesyonelleri için baştan ayağa tam bir kit sunan ürün yelpazesinin öne çıkanları arasında L6 Belay Down Parka ve L3 Ventrix ™ 2.0 Hoodie yer alıyor.

The North Face Summit Series

Summit L6 Bilay Down Parka

Tırmanış esnasında herhangi bir yere dayanmadan, yeni bir harekete geçmeden önce halatta asılı beklenen anlarda sıcak ve kuru olmak, başarı ile başarısızlık arasında fark yaratabilir. Bu daha çok oldukça soğuk bir anı işaret ettiğinden, değişken hava koşullarında, dondurucu soğuklardaki uzun süren bekleme anlarında sporcuya destek olmak amacıyla tasarlanan parka, son derece yüksek oranda dryvent™ teknolojisine sahip dolgu malzemesi içeriyor ve sporcunun sıcak ve kuru bir şekilde, sonraki zorlu adıma odaklanabilmesini sağlıyor.

The North Face Summit Series

Summit L3 Ventrix ™ 2.0 Hoodie

Alpin için tasarlanan bu yeni ürünün sentetik izolasyonlu orta katmanı, hareketle harekete geçen son teknoloji dinamik havalandırma yalıtımına sahip.

Mümkün olan en hafif ağırlıkta ilave dayanıklılık için boyunluğunda ve ön kollarda aşınmaya dayanıklı kumaşlar tercih edilirken, ısı yalıtımı için de lazer dikiş sistemi kullanılmış. Summit L3 Ventrix ™ 2.0 Hoodie, farklı seviyelerdeki geniş bir aktivite yelpazesinde sıcaklık ve konforu dengeleyen yeni bir standart belirliyor.

The North Face Summit Series

Summit L6 Belay Parka ile Summit L3 Ventrix™ 2.0 Hoodie’nin yanı sıra L5 GTX Pro Full Zip Bib salopet, Summit L3 Proprius Knicker ve Summit G5 Proprius eldiveni de içeren koleksiyonu The North Face ürünleri satan yerlerden bulabiliriniz.

The North Face Summit Series

Summit Series’e Özel Belgesel Film: Antarktika

The North Face ayrıca, Summit Series’i Antarktika’nın zorlu şartları altında test eden 6 dağcının bu macerasını belgeselleştirdi.

Kasım ayı başında yayınlanacak olan Antarktika filmi, The North Face sporcuları Jimmy Chin, Alex Honnold, Savannah Cummings, Anna Pfaff, Conrad Anker ve Cedar Wright’ın Antarktika’da Queen Maud’a doğru doğaya karşı mücadele gerektiren yolculuklarını, bu esnada her bir zorlu zirveyi keşiflerini ve dünyanın en uzak bölgesinde zirveye tırmanmanın zorluklarını muhteşem aynı zamanda ürküten manzaralar eşliğinde anlatıyor.

Booking.com
Önceki İçerikÜçgüzeller Mozaiği ve Narlıkuyu
Sonraki İçerikInstagram’da Takip Etmeniz Gereken Lüks ve Konfor Dolu Seyahat Fenomenleri
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz