Bahar aylarını yaşarken yükseklerdeki karlar artık sadece zirveleri süslemeye başladı. Bazı bölgelerde sert hava şartları devam etmesine rağmen özellikle Ege, Akdeniz ve Marmara gibi bölgeler, bazı günlerde neredeyse yaz sıcaklarını yaşıyor. Haftalardır sosyal medya başta olmak üzere her paylaşım alanında, eğer başka bir zamanın yoksa “Hafta sonu dışarı çık!” diye ses vermeye çalışıyorum. Zaman kavramı büyük şehirlerde yaşayanların eline kös kös oturmak için harika bir bahane veriyorsa da, hafta sonu deyim yerindeyse “ayaklarını uzatıp yatmak” yerine “dışarı çık hava al” diyorum. Trekking Yürüyüşü için şehri terketme vakti gelmedi mi hala?

Oksijeni hisset, nasıl bir şeymiş yeniden hatırla diye..

Trekking Yürüyüşü

Trekking Yürüyüşü için Uzaklaş ve Terk Et!

Uzaklaş şu şehirden. Ama gerçekten zihnen ve ruhen uzaklaş. Şehrin içinde de kaybolabilir ve harika saatler geçirebilirsin, yeter ki keşfetmek ve terketmek duygularını çalıştırmaya başla.

Trekking Yürüyüşü

Trekking Yürüyüşü

Trekking Yürüyüşü

Ben bu defa biraz yükseklere çıktım. Antalya‘da bulunduğum bir anda Likya bölgesinin yaylaları arasında bir yürüyüş yaptım geçtiğimiz Pazar günü.

Olur ya, yolun düşerse sende uğra buralara. Eğer düşmüyorsa sende hafta sonu yolunu düşürebildiğin bir yerde beni hatırla iki saniyecik. Belki de bir kaç fotoğraf gönderirsin. unutma vakit artık şehri yakalayabildiğin herhangi bir anda artık terketme vaktidir!

Trekking Yürüyüşü

Trekking Yürüyüşü

Trekking Yürüyüşü

Buyurun size Gömbe yaylası, Üçoluk yaylası, Gömbe çukuru ve Likya’nın dağları ve yaylaları. Değerli Hocam Ömer Faruk GÜLŞEN e ayrıca teşekkür ederim.

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Doğa Gezileri

Booking.com
Önceki İçerikSelimiye: Tatil İçin Hala(!) En Özel Adreslerden Biri
Sonraki İçerikDağ Filmleri Festivali: Dağ filmleri Festivali Ne Zaman?
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

BİR YANIT VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz