Tarsus

Tarsus gezi rehberi kategorisinde, Tarsus’un gezilecek yerleri, Tarsus otelleri, turları, görülmesi gereken yerlerin hikayeleri ve diğer detaylar yer alıyor.

Tarsus Gezi Rehberi

Tarsus’un kuruluşunun yaklaşık olarak 8 bin yıl öncesine dayandığı düşünülüyor. Mitolojik kayıtlarda ismi geçen Tarsus bu nedenle gerçek anlamda tarih hazinesi yerleşim yerlerini barındıran bir ilçe. Tarsus yoğun nüfusu ile de Türkiye’deki şehirlerin yarısından fazlasından büyük olarak dikkat çekiyor.

Tarsus Nerede?

Tarsus, Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ilinin bir ilçesi. Mersin’in en doğusunda yer alıyor. Doğusunda Adana, batısında bağlı bulunduğu Mersin’in merkezi, kuzeyinde Pozantı ve Çamlıyayla, güneyinde ise Akdeniz bulunuyor.

Tarsus’a Nasıl Gidilir?

Tarsus, Mersin’e çok yakın bir ilçe. Yaklaşık olarak 27 kilometre uzaklıktaki Tarsus – Mersin arasında sürekli dolmuş minibüsler çalışıyor.

Tarsus’a Türkiye’nin çeşitli büyük şehirlerinden otobüs ile ulaşmak mümkün.

Adana Şakirpaşa Havaalanı‘na yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta bulunan Tarsus’a Havayoluyla’da ulaşabilirsiniz. Adana Havaalanından Adana Otogarı‘na yürüyerek geçebilir ve Tarsus’a giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Havayolu şirketlerinin servisleri de Tarsus’a servislerle ulaşımınızı sağlıyor.