Hızlı, konforlu ve güvenli bir seyahat hayal edenlerin vazgeçilmezi olan uçak yolculuğu, günümüzde sıklıkla tercih edilir. Uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken belli detaylar vardır. Bu detaylar sorunsuz bir seyahat için oldukça önemlidir. Yeni insanlar tanımak ve dünyayı keşfe çıkmak isteyenler için uçak yolculuğu büyük bir avantajı da beraberinde getirir. Pegasus, misafirlerine; rahat ve hızlı bir seyahat imkânı sunar. Peki, uçak bileti alırken nelere dikkat edilmeli? Satın alınan bileti, istenen tarihe ve parkura taşımak mümkün mü? İşte, uçak bileti arayanlar için önemli bilgiler…

Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Uçak bileti alan kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı detaylar bulunur.

Bunlardan ilki, satın alınacak biletin tarihine dikkat etmektir. Seyahat edecek kişiler, öngörüde bulunamadıkları tarihe bilet almamaya özen göstermelidir. Bunun yanı sıra, günler göz önünde bulundurularak farklı bir ayın ilgili gününe uçak bileti almak gibi hatalar da yapılabiliyor. Örneğin; Eylül ayının 15’ine bilet almak isteyen bir kişi, sadece gün odaklı düşündüğünde farkında olmadan Kasım ayının 15’ine bilet alabiliyor. Bu gibi sorunların önüne geçebilmek için bilet tarihlerine dikkat etmek büyük önem taşır.

Uçak bileti alırken, seyahat edilecek ülkenin vize isteyip istememesi detayı da oldukça önemlidir. Yurt dışına seyahat edecek kişilerin, gidecekleri ülkenin vize politikasını araştırarak bilet almaları gerekir.

Pegasus

Uçak bileti satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, rezervasyon sırasında kişisel bilgilerin doğru girilmesidir. İsim, soyisim, doğum tarihi ve varsa pasaport bilgileri gibi kişisel bilgilerin eksiksiz girilmesi, biletin geçerli olması için önemlidir. Aksi halde seyahat edecek kişilerin yeniden bilet alması ya da belli bir ücret karşılığında bilgilerini düzenlemeleri gerekir.

Uçak bileti satın alırken doğru siteyi tercih etmek de büyük önem taşır. Pegasus, misafirlerine uygun bilet fırsatları sunar ve mobil uygulamaları üzerinden anlık olarak da seyahat tutkunlarını haberdar eder.

Uçak bileti satın aldıktan sonra kişiler son olarak PNR ve E-BİLET kodlarını kontrol etmelidir. Havayolunun kendi sitesinden alınan biletlerde bu kodu anında görüntülemek mümkündür.

Uçak Biletine Esneklik Kazandırmanın Yeni Adı: Pegasus Flex

Gerek yurt içi gerekse yurt dışı seyahat planlarına özgürlük kazandırmanın yeni adı: Pegasus Flex! Seyahat tutkunlarına bilet seçiminde esneklik kazandıran Pegasus Flex, bilet değiştirme hakkıdır. Pegasus misafirlerinin satın alma işlemi sırasında biletlerine ekleyebildikleri Pegasus Flex; ceza ödemeden, biletin istenen tarih ve parkurla değiştirilmesini sağlar. En çok merak edilen sorulardan birisi de, Pegasus Flex’in nereden satın alınacağı… Pegasus’un internet sitesinden ya da Pegasus acenteleri ve çağrı merkezleri üzerinden bileti satın alırken Pegasus Flex’i de eklemek mümkün. Pegasus Flex’in kişi başı tek yön bilet için ücreti iç hatlarda 12,99 TL, dış hatlarda ise 9,99 Euro’dan başlayan fiyatlarla sunulmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın!

Pegasus Flex Satın Alanların Dikkatine!

Pegasus Flex satın alan misafirlerin, bilmeleri gereken belli detaylar var. Pegasus Flex, uçuşa 6 saat kalana kadar satın alınabilir. Misafirlerin Flex satın aldıkları uçuşta değişiklik yapmaları gerektiğinde, Flex’i kullanabilmek ve ceza ücreti ödememek için değişikliği en az 2 saat önceden yapmaları gerekir. Şayet değişiklik yapılacak uçuş ile eski uçuş arasında fark bulunuyorsa bu fark tahsil edilir. Pegasus Flex, sadece değişiklik için kullanılır; iadeyi ve isim değişikliğini kapsamaz. Pegasus Flex, sadece biletleme esnasında satın alınabilir ve satın alınan bilet için geçerlidir. Flex, ücretli opsiyon satın alındığı takdirde kullanılamaz. Ürün, opsiyonlu PNR’larda gösterilmez. Pegasus Flex; Süper Eko, Eko ya da Avantaj Paket tercihlerinde satın alınabilir. Eğer Pegasus misafirleri Business Flex’i tercih ederse, 1 kez iptal ya da değişiklik hakkı sunulur. Çünkü Business Flex Paket, Pegasus’un değişiklik hakkını da içeren en kapsamlı paketidir. Misafirler, check-in yapmış olsalar da Flex ile değişiklik yapabilirler. Pegasus Flex ile farklı tarih ve parkurlara değişiklik yapılabilir. Değişiklik yapılan parkurun Flex ücreti ile ilk parkurun Flex ücreti arasında fark bulunuyorsa, farkı iade veya tahsil edilir. Biletin açığa alınması durumunda Flex özelliğinden tekrar yararlanılamaz.

Not: Bilgilerin güncelliğini flypgs.com adresinden kontrol etmeyi unutmayın.

Booking.com
Önceki İçerikAnkara Kiralık Daire Rehberi
Sonraki İçerikBarselona’da Halkın Kilisesi Santa Maria del Mar
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz