Uçak yolcularının, havayolu firmalarının yaptıkları bir takım eksik hizmetler karşılığında yasalarla korunan uçuş yani uçak yolcu hakları bulunuyor. Peki siz Uçak Rötarları sırasında haklarınızı biliyor musunuz?

Uçak Rötarları Yolcu Hakları

Artık eskiye göre herkes çok daha fazla havayolu ile ulaşımı tercih ediyor. Sebepleri tek tek saymama gerek yok. Tek bir sebep söylemem gerekirse artık daha bir “hızlı ve ulaşılabilir” olduklarını belirtmem yeterli sanırım.

Değişen tercihler, yeniliğin getirdiği bir takım handikaplar yanında, artan taleple birlikte sert bir rekabet ortamında “kapılmak istenen müşteri” olan bizleri de mağdur edebiliyor.

Havayolu taşımacılığının tarihi ülkemizde eski gibi görünse de, tekel konumundan ötürü, yani özel havayollarının sektöre girmesine kadar olan bölümde, aslında pek fazla kendi kültürünü oluşturamadığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Zaten tekel kırıldıktan sonraki bölümde de, değişen teknoloji ve pazarlama standartları ile birlikte dünyada ne varsa almaya başlayarak modelleme yoluna gittik.

Çok uzatmadan daha önce de çeşitli yazılarda bahsettiğim birçok konuyu içeren, SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) tarafından yayınlanan bir broşürü paylaşmak istiyorum.

Uçak seyahatini tercih edenlerin ne gibi hakları var ve bu haklarını nasıl takip etmeliler konusunda önemli bilgileri içeren bu kısa kitapçığı dilerseniz aşağıdaki linklerden indirebilir, çıktısını alabilir veya notlarınıza ekleyebilirsiniz. İnanın önemli detaylar bulunuyor.

Uçak Seyahatlerinde Haklarınızı Biliyor musunuz? Buyurun uçak yolcu hakları..

Broşürün orjinalini buradan indirebilirsiniz 

Uçağınız gecikirse havaalanında neler yapabilirsiniz? Önleminizi alın! 

Booking.com
Önceki İçerikBakmak Görmek Arasında Fark Var mı?
Sonraki İçerikİstanbul Gezisi: Bostancı’dan Adalar’a Vapur Yolculuğu
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz