Ana Sayfa Seyahat Rehberi Uçuş Emniyet Kuralları: Bir Uçakta Uçuş Emniyet Kuralları Böyle Anlatılır!

Uçuş Emniyet Kuralları: Bir Uçakta Uçuş Emniyet Kuralları Böyle Anlatılır!

0

Uçaklarda uçuş emniyet kuralları her uçuş öncesi hatırlatılması ve tekrarlanan bilgilendirmeler yapılması en önemli sivil havacılık kurallarından biridir.

Bir başka yönden baktığımızda artık gelenekselleşen ve kalıplaşmış bir uygulama gibi görülen kabin personellerinin gerçekleştirdiği bu canlı anlatımlar, gelişen teknoloji ile birlikte yeni nesil uçakların büyük çoğunluğunda yer alan LCD ekranlara taşındı. Havayolu şirketleri de kimi zaman bu uygulamayı ilgi çekici hale getirip çeşitli yapımlar ve videolar hazırlıyorlar.

Uçuş Emniyet Kuralları

Bunlardan ilgi çekici birine de Corendon Turizm Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Corendon Airlines imza attı. Corendon Airlines yeni “Safety Demo” filminde uçuş emniyet kurallarını adeta bir Türkiye tanıtım filmi şeklinde anlatıyor.

Reklam ajansı ID Istanbul tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Alican Zeren’in yaptığı “285 Saniyede Türkiye Macerası” adlı filmin çekimleri 2 ay sürdü. Türkiye’nin 8 farklı tatil destinasyonunda çekilen film için 95 kişilik bir ekip çalıştı.

Türkiye tatilinde yapılabilecek kite-surf, golf, balon gibi alternatif aktiviteleri ön plana çıkaran filmin önemli görüntülerinden biri Antalya Lara plajında aslına sadık kalınarak kumdan yapılmış Boeing 737-800 uçak maketi oldu.

Uçuş emniyet kuralları videolarını ben çok sevdim, bir de siz bakın bakalım.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version