Sebebi ne olursa olsun seyahat ederken en önemli konulardan birinin ulaşım olduğu konusunda sanırım hemfikiriz. Basit gibi görülen “Bir yerden bir yere gitme” fikrinin içerisine sığdırdığımız öylesine beklentiler var ki, bunlar her geçen gün artsa da öncelikleri ulaşım aracının güvenli olması, seçilen firmanın iyi servis vermesi ve yine güvenli olması, fiyatların bütçemize uygun olması öne çıkan tercihlerimizi oluşturuyor. Havayolu, denizyolu ve karayolu olarak ayırdığımız ulaşım araçlarının bazılarını hem servis hem de satın alma olarak kullandığımız gibi, bazılarını da aracı firmalardan sadece gerekli sözleşmelerini yaparak alıyor ve seyahat servisini kendimiz veriyoruz. Örneğin araç kiralamak, yani rent a car ama ucuz araç kiralamak gibi.

ucuz araç kiralamak rent a car ipuclari

Ucuz Araç Kiralamak

Uzak yolculuklarda en çok tercih ettiğimiz havayolu firmaları ve bu seyahatlerde bize avantaj sağlayabilecek bir takım bilgi ve ipuçlarına devamlı olarak yer veriyorum. Bu defa da bir rent a car hizmetinden ve işimize kolaylıklar sağlayacak bir takım bilgilerinden bahsetmek istiyorum.

Ucuz araç kiralamak için yapılması gereken en önemli şeylerden biri kiralama öncesinde model, fiyat ve hizmet veren şirketler hakkında araştırma yapmaktır. Aynı havayollarında veya otel konusunda yaptığımız gibi. Bunun için araç kiralama hizmetini veren şirketlerin ürünlerini toplu olarak sundukları portallar bulunuyor. Bunlardan biri Vivi. Peki www.vivi.com.tr üzerinden araç kiralama yaparken hangi kolaylıklardan yararlanabiliyoruz. Buyurun tek tek bakmaya çalışalım.

ucuz araç kiralamak

Araç Kiralarken Neler Yapıyoruz?

Öncelikle siteye girdikten sonra karşımıza alışık olduğumuz ve kullanımı kolay bir ekran çıkıyor. Her zaman yaptığımız araştırmalara benzer bir menüden aracı kiralayacağımız yer, şehir, tarih gibi detayları giriyor ve “Araç bul” butonunu tıklıyoruz.

vivi ucuz arac kiralamak

Bu işlemden sonra karşımıza bir takım filtrelenmiş sonuçlar çıkıyor ve kendimize uygun aracı seçiyoruz. Sonrasında gelen ekranda kiralayacak sürücü bilgileri ve kesin rezervasyon için ödeme ile ilgili işlemler çıkıyor ve kesinleştirdiğiniz rezervasyona ait irtibat numaraları ve bilgileri geliyor. İşlemler sadece bu kadar.

Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gereken Kolaylıklar

Konumuz seyahat olduğuna göre bir takım esneklileri planlamış olabilirsiniz. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken hususlardan en önemlisi seçtiğiniz firmanın bu esnekliklere çözüm sağlayıp sağlamadığı!

Kiralık Aracımı Nereden Teslim Alacağım?

Vivi bu konuda oldukça esnek çözümler sunuyor. Kesin rezervasyon yaptırarak kiraladığınız aracınızı istediğiniz her yerden teslim alabilirsiniz.

ucuz arac kiralama

Sistem aramayı bulunduğunuz bölgeye göre yapmanıza imkan verdiği için sadece o bölgeye teslimat yapan tedarikçi firmaların araçları ekrana çıkıyor. Tercih ettiğiniz bölge için tedarikçi firma herhangi bir teslimat ücreti istiyor ise, toplam kiralama tutarına bu bedel otomatik olarak yansıyor.

Ayrıca yine ek ücret karşılığı aracınızı adresinizde teslim alabiliyorsunuz.

Mesai Saatleri Dışında Araç Kiralanabilir mi?

Elbette! Ancak bazı firmalar belirttiğiniz saatlerde hizmet vermiyorsa ekranda sunulan seçenekler daha az olabilir. Yine bazı firmaların mesai saatleri dışında ek hizmet ücreti aldıklarını unutmamalısınız. Havalimanlarından 7×24 teslim yapıldığını söyleyelim. Sabiha gökçen havalimanı araba kiralama firmaları ve fiyatlarını bu sayfadan kontrol edebilirsiniz.

ucuz araç kiralamak

Araç Kiralama Fiyatına Neler dahil?

Araç kiralama ücretinin tamamını bulunduğunuz ekran üzerinden görebilyorsunuz. Araç teslimi sırasında da sizden herhangi bir ek ücret talep edilmiyor.

Buna göre dahil olan ücretlerin içerisinde ;

  • Zorunlu trafik sigortası
  • Araç hasar sigortası
  • Araç hırsızlık sigortası
  • 24 saat yol yardım
  • Vergiler

Bulunuyor. Ayrıca otomatik olarak seçtiğiniz rezervasyona göre aşağıdaki ücretlerde kiralama ücretinize dahil edilebiliyor.

  • Tek yön ücreti ( farklı şehire iade ücreti )
  • Rezervasyon sırasında seçtiğiniz ekstralar
  • Araç teslim/iade ücreti

Tatil ayları geldi. Sebebi ne olursa olsun araç kiralamak isterseniz kolaylıklar sunan siteleri takip edin. Unutmayın seyahat önemli bir iştir ve kafanızın yolculuğunuz boyunca rahat olması en önemli konulardan biridir.

ucuz araç kiralamak

Booking.com
Önceki İçerikGranada Katedrali ve Capilla Real: Granada Gezilecek Yerleri
Sonraki İçerikKamp ve Offroad Macerası İçiçe: Hafta Sonu Yalıköy’de Kamp
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz