Avrupa’da ucuz hafta sonu tatili yapılabilir mi? Haziran 2016’da kaldırılacağı söylenen, Avrupa Birliği tarafından ülkemiz vatandaşlarına uygulanan Schengen vizesi kalkar mı kalkmaz mı bilinmez ama Avrupa Birliği ülkeleri, gezginlerin hala en gözde noktalarını oluşturuyor. Siz de eğer Avrupa’da ucuz hafta sonu tatili için bir kaçış planlıyorsanız veya hali hazırda Avrupa ülkelerinden birinde bulunduğunuz bir dönemde bulunduğunuz ülkeden başka yerlere doğru uzanmak istediğinizde bunu hafta sonu yapmanızdan dolayı fiyatlar umduğunuzdan pahalı olacaktır.

Ucuz Hafta Sonu Tatili için İlk Olarak Otel ve Ulaşımınızı Ucuza Alın

Ancak bu sizin tadınızı kaçırmasın. İş veya başka nedenlerle “uzun” hafta sonu dediğimiz cuma dahil günlere denk getireceğiniz seyahatinizi daha ucuza mal edebilmek için yapmanız gereken cuma-cumartesi-pazar kombinasyonunu sadece bir gün ileriye atmak olacak. Yani cumartesi-pazar-pazartesi şeklinde değiştireceğiniz program size %30-40 arası daha ucuz ulaşım ve konaklama imkanı verecektir.

ucuz hafta sonu tatili

Aklınızdan çıkarmayacağınız en büyük ipucu pazar günleri otel fiyatlarının düşmesi olsun. Herkes pazar günü evlerine dönmek için yola çıkacağından daha ucuz konaklama şansı elinizde olacak. Oteller hafta sonu misafirlerine yoğunluktan dolayı uyguladıkları fiyatları aşağıya çekeceklerinden siz siz olun böylesi bir hafta sonu periyod bölünmesinde toplam fiyat konuşmayın otellerle. Cumartesi için ayrı, pazar ve pazartesi için ayrı fiyatları alın ve sonra toplam fiyatı çıkarın.

Yani otele girişiniz ile oluşan cumartesi fiyatı, sizin check in yaptığınız gün olarak diğer günleri fiyatlandırmasın. Böylece azıcık dikkatle istediğiniz otelde daha ucuz fiyata konaklayabilirsiniz.

Uçak, otobüs veya tercih ettiğiniz herhangi bir aracın yoğunlukları da yine hafta sonu periyodlarında oldukça yüksek kalacaktır. Pazartesi akşamı sizi oldukça ferahlatabilir(!)

ucuz hafta sonu tatili

Booking.com
Önceki İçerikHafta Sonu En Ucuzundan Keyifli Bir İstanbul Gezisi için İstanbul Gezi Rehberi
Sonraki İçerikLeipzig: Leipzig Şehir Merkezinde Gezilmesi Gereken 5 Yer
Turizmci, gezgin, seyahat yazarı, hikaye anlatıcısı, tur lideri, kesfet.tv kurucusu ve hayalleri bitmeyen biri.. Profesyonel iş yaşamını çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaparak sürdürürken, yıllardır devam ettiği yazılarına "seyahat kültürü"nü ana konu yapıyor. Halen gezi rehberi, seyahat notları, yolculuk ipuçları ve yaşam kültürü ile güncel gezi rehberi kesfet.tv kurucu editörü olarak keşfetmeye ve anlatmaya devam ediyor. Dünyanın çeşitli coğrafyalarını, beraber gezdiği yol dostlarına anlatıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz